Home / Idea domu  / Jak oświetlić łazienkę?

Jak oświetlić łazienkę?

Spread the love

Łagodne światło do kąpieli, jasne i mocne do wykonywania precyzyjnych czynności – w łazience, tak samo jak w kuchni i salonie, oświetlenie musi być zróżnicowane. To jeden z podstawowych warunków wygodnego i bezpiecznego korzystania z tego pomieszczenia.

W ciemnych wnętrzu, bez okien, brak dziennego światła zrekompensują punkty halogenowe czy ledowe lub reflektorki zainstalowane w regularnych odstępach w suficie, emitujące światło o barwie najbardziej zbliżonej do barwy światła naturalnego. W tej roli sprawdzi się też lampa wisząca.

Takie oświetlenie jest potrzebne do ogólnej orientacji w pomieszczeniu, sprzątania, prania, itp., nie wystarcza natomiast do golenia czy robienia makijażu. Właściwe warunki do wykonywania tych czynności zapewnią lampy zainstalowane nad umywalką. Powinny mieć klosze z mlecznego szkła łagodnie rozpraszającego światło.Najlepiej umieścić je na takiej wysokości, by nie rażąc w oczy, jednocześnie dobrze oświetlały twarz osoby stojącej przed lustrem.

Natomiast podczas kąpieli w zupełności wystarczy nastrojowy półmrok. Takie sprzyjające relaksowi  światło dają kinkiety zainstalowane na wybranej ścianie lub taśmy LED ukryte pod wanną, za półkami czy w dekoracyjnych wnękach .

Foto: Progetti Architektura

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • ewa 29 listopada 2017

    Oświetlenie łazienki bardzo oryginalne:) Równie interesujące są płytki na ścianie. Podobne płytki widziałam w sklepie Cerames:)

  • wymiennik.com 29 maja 2019

    Super!

DODAJ KOMENTARZ