Home / Realizacje domów  / Domy z dachem dwuspadowym  / Inteligentny dom z zielonym dachem

Inteligentny dom z zielonym dachem

Spread the love

Jedną z najważniejszych cech tego projektu jest jego pełna integracja z otoczeniem – wystarczyło zachować istniejące drzewa na placu budowy, by minimalnie zauważalny budynek nie zakłócał krajobrazu, stając się jego organicznym przedłużeniem.

Dach jest dosłownie zielony – z żywym „dywanem” roślin: rozchodników i roślin karłowatych, np. dzikiego rumianku. Projekt ten bez wątpienia można nazwać „inteligentnym domem pasywnym”. Taras oraz większość okien i pokoi jest zorientowana na stronę słoneczną, zapewniając jak najwięcej słońca. Budynek wyposażony jest w energooszczędne okna, system wentylacji z rekuperacją powietrza.

Budynek jest domem całorocznym – fundament wykonano z mrozoodpornej płyty szwedzkiej, z mrozoodporną wełną mineralną pokrytą drewnem nasyconym naturalnym olejem.

Projekt Smart Passive House, Snegiri Architects

Inwestor projektu to człowiek lubiący nowinki, miłośnik nowoczesnych technologii i gadżetów, dlatego projekt wyposażony jest w system „inteligentnego domu” wraz z systemem ochrony. W pobliżu domu znajduje się miejsce parkingowe z ładowarką samochodową Tesla. Oprócz zamiłowania do osiągnięć współczesnej nauki, klient kocha również historię, będąc kolekcjonerem sztuki i mebli zabytkowych, co wpłynęło na wnętrza domu.

Projekt Smart Passive House, Snegiri Architects
Powierzchnia domu: 190 m2

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ