Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje łazienkowe  / Idealnie oświetlona łazienka

Idealnie oświetlona łazienka

Spread the love

Funkcjonalne i nastrojowe światło odgrywa w łazience bardzo ważną rolę. Aby uzyskać idealną konfigurację oświetlenia, należy wziąć pod uwagę trzy aspekty: oświetlenie podstawowe, oświetlenie akcentujące i oświetlenie funkcjonalne.

Podczas gdy oświetlenie podstawowe oświetla naszą drogę, oświetlenie akcentujące wprowadza do koncepcji oświetlenia ideę dobrego samopoczucia. Wyraziste i kontrastujące oświetlenie nie tylko buduje pobudzającą atmosferę w łazience, ale także tworzy przytulne akcenty. W strefie mycia nacisk kładziony jest na funkcjonalne oświetlenie, które musi być jasne, ale nieoślepiające użytkownika.

Od ciepłej bieli poprzez biel neutralną aż po dzienną – spektrum jasnych barw waha się od ciepłej żółci do zimnego niebieskiego, dzięki czemu możesz cieszyć się doskonałym światłem o każdej porze dnia: zimna barwa rano, aby Cię obudzić, ciepła wieczorem aby pomóc Ci się zrelaksować.

Fot Duravit
W szafce podumywalkowej Happy D.2 Plus dostępny jest opcjonalny system oświetlenia wewnętrznego. Oświetlenie LED włącza się lub wyłącza, gdy szuflada jest otwarta lub zamknięta.
Foto Duravit
Ciepło oświetlona łazienka stwarza przytulne miejsce schronienia, zwłaszcza w chłodne dni. Tutaj: światło pośrednie w lustrze Happy D.2 Plus z wykończeniem „Radial”
Projekt: sieger design
Foto Duravit
Klasyka – stożek Starcka: po otwarciu drzwiczek opcjonalne oświetlenie LED ujawnia wnętrze, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć dokładnie to, czego szukają.
Projekt: Philippe Starck
Foto Duravit
Oświetlenie nocne prowadzi Cię do toalety myjącej SensoWash® Starck f – bez zakłócania stanu spoczynku ciała zbyt jasnym światłem. Projekt: Philippe Starck
Foto Duravit
Przytulna atmosfera a idealne oświetlenie punktowe do golenia lub makijażu? Oba są możliwe w wariancie lustra XViu. Przy jasności do 1000 luksów barwę światła można regulować od 2700 (ciepłe światło) do 6500 kelwinów (zimne światło). Neutralna biel (około 4000 kelwinów) jest idealna do golenia lub makijażu. Projekt: sieger design
Foto Duravit
Strefa mycia Happy D.2 Plus z lustrem w wykończeniu „Organic”. Wariant z bezdotykowym panelem obsługi na powierzchni lustra ma funkcję ściemniania oświetlenia i regulacji barwy światła.
Foto Duravit
Idealna równowaga naturalnego światła i diod LED: nieoślepiające światło górnej krawędzi lustra Luv gwarantuje optymalne oświetlenie do 1700 luksów. Projekt: Cecilie Manz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ