Home / Idea domu  / Idealne wnętrze

Idealne wnętrze

Spread the love

Co robić, gdy salon jest ciasny, a sypialni za mało? Są dwie możliwości. Można pogodzić się z myślą, że mieszkaniu daleko do ideału i postarać się tak je urządzić, żeby wszystkim żyło się jak najwygodniej albo zdecydować się na poważną modernizację. Właściciele prezentowanego apartamentu wybrali to drugie rozwiązanie i urządzili idealne wnętrze.

Mieszkanie miało, co prawda, duży metraż, ale zły układ. Deweloper przewidział bowiem zamkniętą kuchnię i niewielki salon, co było nie do przyjęcia dla pięcioosobowej rodziny, potrzebującej sporej przestrzeni dziennej, gdzie mogliby wspólnie spędzać czas. Brakowało też pokoju dla jednego z trójki dzieci oraz choćby mikroskopijnego schowka gospodarczego. Właściciele postanowili zatem dostosować wnętrze do swoich potrzeb, w czym pomogła im Małgorzata Górska-Niwińska architekt wnętrz z Pracowni Architektonicznej MGN.

Przygotowany przez nią projekt przewidywał całkowitą przebudowę, z burzeniem niemal wszystkich ścian i stawianiem nowych, co wiązało się z bardzo poważnym i kosztownym remontem. Jednak było warto się go podjąć, bo w rezultacie powstało mieszkanie na lata, o jakim zawsze marzyli. Każdy z małych domowników ma teraz pokój tylko dla siebie, są dwie łazienki, WC i  upragniona komórka na odkurzacz, wiadra, mopy, itp., a zamiast ciasnego salonu i osobnej kuchni jest przestronna strefa dzienna z komfortowym kątem wypoczynkowym, obszerną częścią jadalną i wygodnym aneksem kuchennym. Takie wielofunkcyjne pomieszczenie to idealne miejsce dla całej rodziny, w którym toczy się jej życie. Tu bawią się dzieci, a dorośli mogą ich pilnować, przygotowując jednocześnie posiłek. Tu wreszcie przyjmuje się gości i przede wszystkim dobrze odpoczywa.

Przygotowana przez projektantkę aranżacja także w pełni odpowiadała upodobaniom gospodarzy. Wnętrze zostało urządzone funkcjonalnie i nowocześnie z elementami olśniewającego artdeco oraz wykończone typowymi dla tego stylu szlachetnymi materiałami. Taki wystrój ani szybko się nie zestarzeje, ani nieprędko wyjdzie z mody. I właśnie o to chodzi!

Źródło: Pracownia Architektoniczne MGN

Yassen Hristov Hompics
Yassen Hristov Hompics
Pracownia Architektoniczna MGN
Yassen Hristov Hompics
Yassen Hristov Hompics
Yassen Hristov Hompics

Yassen Hristov Hompics

Yassen Hristov Hompics
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ