Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Idea domów kostek z płaskim dachem

Idea domów kostek z płaskim dachem

Spread the love

Idea domów kostek z płaskim dachem sięga początków XX, gdy rozwijał się na świecie styl architektonicznym zwany Modernizmem. Kierunek ten największy wpływ na architekturę domów w Polsce miał w latach 20-tych XX wieku.

Charakterystyczne dla modernizmu kształty domów zachwycają do dziś – budynki oszczędne w formie, pozbawione dekoracji o geometrycznych kształtach i z płaskim dachem. Domy inspirowane modernizmem wracają i są obecnie wyznacznikiem nowoczesnego budownictwa.

Niestety, nie zawsze można zbudować dom z tzw. stropodachem. Przed wyborem takiego projektu domu musimy sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym możemy znaleźć m.in. uwarunkowania dot. kąta nachylenia dachu na danej działce.

Jeśli warunki zagospodarowania pozwalają na budowę domu z takim dachem to warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ dach płaski jest łatwiejszy do wykonania a koszt budowy jest niższy w porównaniu z dachem skośnym.  Z czasem inwestorzy chętnie wykorzystują te dodatkowe miejsce do zaaranżowania ogrodu lub tarasu.

Wybraliśmy kilka najciekawszych domów z płaskich dachem, o których pisaliśmy na łamach Ideadomu.pl

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ