Home / Instalacje  / Grzejniki dekoracyjne łazienkowe

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe

Spread the love

Oferowane dziś przez rynek grzejniki dekoracyjne łazienkowe, od swoich poprzedników sprzed lat, odróżniają się nie tylko mocą grzewczą, ale przede wszystkim designem i estetyką wykończenia. Różnorodność kształtów, sposobów wykończenia sprawia, że na równi z meblami czy ceramiką, stają się elementem dekoracyjnym, budującym atmosferę wnętrza.

Obserwowanym trendem w przypadku grzejników w ogóle, nie tylko tych przeznaczonych do łazienki, jest uatrakcyjnienie ich formy. Liczy się także dokładność, z jaką zostały wykonane oraz estetyka wykończenia. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są grzejniki drabinkowe, zbudowane z połączonych ze sobą kolektorów i profili.

Wzornictwo grzejników łazienkowych

Oferowane są w wielu kolorach oraz kształtach pozwalających na dobór rozwiązania odpowiadającego stylowi, w jakim została zaaranżowana łazienka. Innym rodzajem grzejników są grzejniki płytowe czy panelowe, wyposażone w uchwyt do powieszenia np. ręcznika. Wyróżniają się one dekoracyjnością, wprowadzając do wnętrza silny akcent wzorniczy. Ze względu na wzornictwo odpowiednie dla siebie rozwiązanie znajdą zarówno zwolennicy stylu nowoczesnego, minimalistycznego, jak i ci, którzy poszukują produktów niebanalnych, o wyszukanej formie.

Zehnder

Zehnder

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe, biorąc pod uwagę fakt, że montowane są w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, wykonywane są z materiałów wysokiej jakości: stal, miedź, aluminium. Zabezpieczone są farbami, lakierami o wykończeniu matowym, satynowym, metalicznym. Popularne są powłoki chromowane, które jednak sprawiają, że grzejnik ma mniejszą moc grzewczą.

Zehnder

Zehnder

Stosowane w przypadku grzejników łazienkowych zabezpieczenia muszą być odporne na niszczące działanie korozji. Połączenia pomiędzy profilami oraz kolektorami wykonuje się za pomocą lutowania, które, w odróżnieniu od spawania, nie tylko zapewnia większą odporność na korozję i wysokie ciśnienie, ale także stanowi bardziej estetyczne wykończenie.

Purmo

Purmo

Podczas planowania rozmieszczenia grzejnika w łazience warto znaleźć takie miejsce, które jest oddalone od pralki oraz źródeł wody. W pierwszym przypadku destrukcyjne działanie na grzejnik będą miały środki stosowane do prania, a w drugim – woda.
Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – mogą być zasilane wodą dostarczaną z instalacji centralnego ogrzewania lub energią elektryczną, dzięki wyposażeniu ich w grzałkę elektryczną. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Grzejniki zasilane wodą wyróżniają się prostą instalacją, natomiast zasilane elektrycznie dostarczają ciepła przez cały rok. Ponadto można je wyposażyć w sterownik bezprzewodowy, który umożliwi korzystanie z automatycznych trybów pracy.

Kermi

Kermi

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są grzejniki wodno-elektryczne, w sezonie zimowym zasilane ciepłem z instalacji c.o. natomiast latem – grzałką elektryczną.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ