Home / Instalacje  / Ogrzewanie  / Grzejnik stojący

Grzejnik stojący

Spread the love

Dużą zaletą grzejników stojących jest swoboda w dopasowaniu ich do indywidualnych potrzeb użytkowych i estetycznych. Dlatego słowo „wybór” stało się kluczem do stworzenia grzejnika Freedom.

Jaga

Jaga

Grzejnik Freedom marki Jaga łączy w sobie zalety grzejnika kanałowego, stojącego i dekoracyjnego. Działa efektywniej niż grzejnik kanałowy, a przy tym jest łatwiejszy w montażu – nie wymaga kucia podłogi. Dzięki niesamowitej wydajności zajmuje mało miejsca. Wyróżnia się niezwykle designerską formą.

Ważnym aspektem koncepcji grzejnika Freedom jest również komfortowa obsługa od momentu zakupu, poprzez montaż i użytkowanie. Dostęp do podłączeń i sterowania jest wyjątkowo prosty. W jednej z nóżek znajdują się wszystkie niezbędne elementy sterowania i tą drogą grzejnik jest zasilany. Po zamontowaniu całość jest ukryta pod obudową.

Ten produkt został przygotowany w dwóch wersjach: Micro (grzanie) oraz Clima (grzanie i chłodzenie). Oba modele oparte są o tę samą wydajną technologię grzewczą Low H2O (małej pojemności wodnej) oraz system Dynamic Boost Effect podnoszący wydajność grzejnika. Modulacja pracy grzejnika odbywa się przy pomocy wentylatorów – gdy czujnik wykryje, że temperatura powietrza w pomieszczeniu różni się od zadanej, aktywuje nadmuch powietrza. Wentylatory EC użyte do wspomagania pracy wymiennika, zapewniają najniższe z możliwych zużycie energii elektrycznej przy dużym wydatku powietrza. Są też bardzo ciche – hałas generowany przez grzejnik na pierwszym „biegu” nie przekracza poziomu 20 dB.

Jaga

Jaga

W obu wersjach grzejnik ma tę samą nowatorską formę, wyróżniającą się obudową z podwójnej aluminiowej blachy. Jej modułowa konstrukcja umożliwia dowolne kreowanie wyglądu urządzenia poprzez łączenie elementów w różnych kolorach. Dzięki temu Freedom jest bardzo designerski – minimalistycznie skromny lub zjawiskowo dekoracyjny. O tym, jak ma wyglądać grzejnik decydujemy sami mając do dyspozycji bogatą paletę kolorów, gamę wymiarów oraz dwie wersje użytkowe. W obu wersjach grzejnik ma 19 cm szerokości i wysokość 19 cm. Każdy z modeli ma kilka długości: Micro – 60-200 cm, Clima – 72-180 cm. Wydajność grzejnika Freedom Clima o długości 180 cm sięga 5000 W. Grzejnik Freedom został doceniony przez specjalistów z dziedziny wzornictwa i – jeszcze w fazie prototypowej – otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Awards 2013.

Źródło: Jaga

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ