Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Grafiki – przepis na udaną aranżację

Grafiki – przepis na udaną aranżację

Spread the love

Urządzone nawet najpiękniejszymi meblami mieszkanie wydaje się nie do końca wykończone i pustawe, jeśli brakuje w nim dekoracji ściennych. To właśnie obrazy, grafiki czy plakaty są tym ostatecznym szlifem, który wzmacnia klimat wnętrza i nadaje mu indywidualny charakter.

Dobrze o tym wiedzą producenci artykułów do kompleksowego wyposażenia wnętrz, jak BePureHome i Woood. Projektanci tych holenderskich marek nie zapominają o potrzebie ozdabiania ścian i corocznie przygotowują zgodne z aktualnie panującymi trendami kolekcje grafik. Warto się nimi zainteresować! Nie tylko dlatego, że wyglądają bardzo efektownie, ale także z tego powodu, że są spójne wzorniczo. A to daje pewność, że razem stworzą harmonijną galerię ścienną, która dobrze odegra swą dekoracyjną rolę i nie wprowadzi do wnętrza stylowego chaosu.

Botaniczne grafiki

BePureHome proponuje botaniczne grafiki, nadrukowane na kartonach o strukturze plastra miodu w kilku wymiarach. Ta oryginalna kolekcja ma uniwersalny charakter – z racji monochromatycznej kolorystyki pasuje do nowoczesnych aranżacji, ale przedstawione w niej motywy roślinne odnajdą się także we wnętrzach tradycyjnych oraz tak obecnie modnych eklektycznych.

Grafiki i plakaty

Woood z kolei lansuje plakaty, które, chociaż różnią się tematyką, łączy nawiązanie do twórczości XX-wiecznych artystów. To głównie grafiki linearne, czyli biało-czarne rysunki, inspirowane dziełami takich artystów, jak Picasso, Magritte, Miro i Matisse. Przedstawiają na ogół twarze, rzadziej sylwetki ludzi, a właściwie schematycznie narysowane cienką kreską ich kontury. W kolekcji marki znajdziemy również bardzo dekoracyjne kompozycje abstrakcyjne, które składają się z nieregularnych plam i smug farby.

Na które się zdecydować?

To tylko i wyłącznie kwestia upodobań estetycznych. I jedne, i drugie bowiem są przykładem znakomitej sztuki i tak samo skupiają na sobie wzrok oraz silnie działają na wyobraźnię.

Jak wyeksponować grafiki?

Wybór grafik jest bardzo ważny, ale równie istotne jest ich właściwe wyeksponowanie. Najlepiej, aby wisiały na wysokości wzroku nad komodą, sofą albo stołem. Jeśli jest to jeden obraz, jego centralny punkt powinien odpowiadać środkowi mebla, nad którymi się znajduje. Nie będzie jednak błędem, gdy plakat o pokaźnych wymiarach zostanie umieszczony w innym miejscu, np. na niezastawionym meblami fragmencie ściany. Wypełni jej pustkę i ozdobi całe wnętrze.

W przypadku kilku grafik czy plakatów, można zdecydować się na symetryczną ekspozycję, czyli umieścić je w jednym rzędzie albo powiesić tak, aby razem tworzyły kwadrat, prostokąt czy figurę zbliżoną do koła z dużym obrazem w środku i mniejszymi po jego bokach, u góry i dołu. Można także pokusić się o bardziej swobodne, nieregularne kompozycję, które wyglądają bardziej intrygująco oraz przełamują dyktat linii i kątów prostych, jaki często panuje w nowoczesnych wnętrzach. Właśnie taką dowolność proponują projektanci marek BePure i Woood, co dobrze widać na stylizowanych przez nich zdjęciach. Trzeba przyjrzeć się im z bliska. To gotowe projekty aranżacji!

Wszystkie prezentowane grafiki można już kupić w sklepie dutchhouse.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ