Home / Idea domu  / Good & Mojo – marka, która czyni dobro

Good & Mojo – marka, która czyni dobro

Spread the love
Czy producent, który nie tylko oferuje designerskie lampy, ale także troszczy się o środowisko naturalne, niesie pomoc ludziom żyjącym poza cywilizacją i dba o zrównoważony rozwój musi pozostać w sferze fantazji? Nie. Taka marka istnieje naprawdę. To Good & Mojo! 

Poznaliśmy ją na spotkaniu, zorganizowanym przez Joannę Markus, właścicielkę BM Housing, wyłącznego dystrybutora w Polsce produktów zarówno Good & Mojo, jak i innych holenderskich firm.

BM Housing

Na spotkaniu, zatytułowanym „Back to sustainablility” (czyli powrót do zrównoważonego rozwoju), pojawił się Michiel Van Mierlo – założyciel Good & Mojo, który przybliżył filozofię firmy, sprowadzającą się – mówiąc w skrócie – do czynienia dobra. Z jego słów dowiedzieliśmy się, że wszystkie lampy Good & Mojo powstają jedynie z odnawialnych surowców naturalnych, takich jak korek, pulpa z makulatury, wióry drewniane, ekologiczny len i bambus. Wykonują je przyjaznymi dla środowiska metodami rzemieślniczymi na zasadach fair traid mieszkańcy małych wiosek z odległych zakątków Azji, dzięki czemu ci pozbawieni perspektyw zawodowych ludzie zyskują pracę, za którą otrzymują uczciwe, umożliwiające im godne życie wynagrodzenie. 

BM Housing

Co więcej, marka część dochodu ze sprzedaży swych produktów przeznacza na wspomaganie fundacji Waka Waka. Celem tej organizacji jest zbieranie funduszy na lampy solarne, które są dostarczane ludziom, niemającym dostępu do zdobyczy cywilizacyjnych, między innymi do energii elektrycznej. A takich ludzi jest ponad miliard! Michiel Van Mierlo powiedział, że od 2016 roku marka przekazała darowizny na pomoc dla ponad 3000 rodzin i że do końca 2020 roku zamierza podwoić ofiarowaną do tej pory kwotę.

Drugim gościem specjalnym na spotkaniu był architekt Filip Sobstel – założyciel pracowni SAFS. Sustainable Architecture, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu zrównoważonego budownictwa oraz we wdrażaniu wymagań międzynarodowych systemów certyfikacji zielonych budynków. W swoim wystąpieniu podjął tematy powrotu do naturalnych materiałów w architekturze oraz tego jak przekonać inwestora do ekologicznych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

BM Housing

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja nowej ekspozycji w showroomie BM Housing, oparta na produktach ekologicznych. Głównym jej elementem jest kolekcja lamp Good & Mojo. Warto też wspomnieć przedstawione z materiałów z recyklingu, krzesło „Thirsty” marki Zuiver, którego siedzisko powstało z przetworzonych 60-100 plastikowych butelek a także szklanki produkowane z odpadów szkła marki Urban Nature Culture. Ta ostatnia marka zaprezentowała również lampę, której abażur pochodzi z butelek PET i został wydrukowany na drukarce 3D.

Źródło: BM Housing

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ