Home / Buduj z IDEĄ  / Porady Hörmann  / Energooszczędne drzwi zewnętrzne na wymiar

Energooszczędne drzwi zewnętrzne na wymiar

Spread the love

Świetna termoizolacyjność, dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, trwałość oraz atrakcyjny wygląd – takie cechy powinny mieć dobre drzwi wejściowe. Budujący i remontujący domy coraz częściej szukają też drzwi, które jednocześnie można kupić na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Wszystkie te oczekiwania spełniają stalowe drzwi wejściowe Thermo65  firmy Hörmann

Drzwi energooszczędne

Drzwi wejściowe do domu powinna cechować dobra termoizolacyjność i możliwie najniższy współczynnik przenikania ciepła (im niższy tym lepszy). Drzwi Thermo65 z pełną płytą drzwiową osiągają współczynnik UD nawet 0,87 W/(m2K). Zawdzięczają to stalowej płycie drzwiowej o grubości 65 mm z przegrodą termiczną, izolowanej termicznie, wypełnionej pianką poliuretanową aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm i potrójnemu uszczelnieniu. Stratom ciepła zapobiega też wyposażony w przegrodę termiczną, wysoki na 2 cm próg z aluminium i tworzywa sztucznego.

Trwałe i mocne

Lepszą izolacyjność termiczną zapewnia też wykonany z kompozytu, niewidoczny profil skrzydła. To rozwiązanie gwarantuje ponadto zwiększoną stabilność oraz wyklucza ryzyko odkształcania i wypaczania się płyty drzwiowej. Dzięki takiej solidnej konstrukcji drzwi są bardzo trwałe i mocne.

Odporne na włamanie

Drzwi wejściowe do domu powinny gwarantować maksymalne bezpieczeństwo. W drzwiach Thermo65 standardowo zapewnia je wielopunktowe ryglowanie z zamkiem głównym i dwoma kombinacjami: czop/rygiel obrotowo – hakowy. Opcjonalnie do wszystkich wzorów drzwi Thermo65, także z elementami bocznymi i naświetlami górnymi, firma Hörmann oferuje wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2.

Hörmann

Hörmann

Na wymiar

Dużą zaletą drzwi Thermo65 jest możliwość zamówienia ich na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Wymiary specjalne tych drzwi oferowane są w cenie wymiarów znormowanych.  Ułatwia to podejmowanie decyzji w trakcie budowy czy remontu. Na przykład podczas wymiany starych drzwi na nowe wszelkie prace zostają ograniczone do minimum – otwór drzwiowy pozostaje bowiem niezmieniony. Drzwi Thermo65 dostępne są w maksymalnej szerokości 1250 mm i maksymalnej wysokości nawet 2250 mm

Atrakcyjny design

Inwestorzy oczekują, że drzwi jako wizytówka domu będą też po prostu ładne, atrakcyjne estetycznie. Dlatego Thermo65 oferowane są aż w trzynastu ciekawych wzorach. Wszystkie z bardzo wysokiej jakości designerskimi okuciami ze stali nierdzewnej. Co ciekawe, w cenie standardowej tych drzwi, bez dodatkowej dopłaty, można wybierać spośród trzech rodzajów takich okuć zewnętrznych: może to być podłużny uchwyt, klamka lub gałka.

Estetykę drzwi wejściowych możemy podkreślić poprzez montaż dopasowanej do nich wzorniczo i kolorystycznie bramy garażowej. To nada całej elewacji spójny i elegancki charakter.

Źródło: Hörmann

 

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Joanna 24 kwietnia 2017

    „Dużą zaletą drzwi ThermoPlus jest możliwość zamówienia ich na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Wymiary specjalne tych drzwi oferowane są w cenie wymiarów znormowanych.”

    To jest naprawdę świetna wiadomość dla remontujących stare domy, kamienice. Jak wiadomo, dzieje się teraz sporo i możliwość zamówienia naprawdę dobrych drzwi, energooszczednych, na okreslony wymiar – to jest duże ułatwienie. Tym bardziej, kiedy ze względów architektonicznych, estetycznych nie wchodzi w grę jakakolwiek zmiana proporcji otworów drzwiowych. Kto oglądał stare domy w historycznych dzielnucach, jak choćby Sołacz w Poznaniu, czy Stary Grunwald – wie, o czym mówię

  • GrecoElEl 25 czerwca 2017

    Rzeczywiście. Kiedy nie ma mozliwości zmiany wymiarów otworów drzwiowych, a drzwi mają być porządne, solidne iestetyczne – dodatkowo: w zasięgu mozliwości portfela – okazuje sie, że na placu boju pozostaje Hormann 🙂
    Widziałem wille miejskie po solidnej renowacji, w których ThermoPlus prezentowały się znakomicie.

DODAJ KOMENTARZ