Home / Buduj z IDEĄ  / Wentylacja i Ogrzewanie  / Elektryczne podgrzewacze ciepłej wody użytkowej

Elektryczne podgrzewacze ciepłej wody użytkowej

Spread the love

Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przy zastosowaniu nowoczesnych ogrzewaczy elektrycznych gwarantuje zapewnienie komfortu przy jednoczesnym spełnieniu wymagań dotyczących energooszczędności. Wprowadzone na rynek nowe urządzenia Stiebel Eltron świadczą również o tym, że podgrzewanie elektryczne nie musi być drogie. Zastosowane w nich rozwiązania umożliwiają wybór urządzenia dopasowanego do oczekiwań inwestora.

Podejmując decyzje dotyczącą wyboru urządzenia, które zapewni stały, komfortowy dostęp do ciepłej wody użytkowej, uwagę zwraca się na jego funkcjonalność, łatwą obsługę, możliwość współpracy z różnymi źródłami ciepła. W przypadku podgrzewaczy elektrycznych równie ważne jest to, aby gwarantowały minimalne zużycie energii. Oczekiwania te spełnią modele ogrzewaczy pojemnościowych, wprowadzone do oferty Stiebel Eltron.

PSH 50–00 Classic, PSH 30 –150 Universal EL, PSH 80–200 WE–H, PSH 80–120 W– L/R oraz PSH 80–200 WE L/R to urządzenia przeznaczone do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru w gospodarstwach domowych, ale również w budynkach gospodarczych oraz przemysłowych. Dostępne w pojemnościach od 30 do 200 litrów idealnie spełnią oczekiwania Inwestora.  Ich zaletą jest to, że można je montować w pionie i poziomie, w zależności od modelu.

Zwolennicy rozwiązań ekologicznych docenią fakt, że ogrzewacze PSH alternatywnie mogą zostać wyposażone w wymiennik ciepła (wężownicę), który odbiera ciepło z drugiego źródła, jakim jest np. kolektor słoneczny. Rozwiązanie to pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z podgrzaniem ciepłej wody szczególnie w okresie od wiosny do jesieni. W wężownicę są wyposażone trzy modele z serii PSH. Oprócz kolektorów słonecznych mogą współpracować z kotłami c.o., kotłami na pelet, ekogroszek, kominkami i innymi źródłami.

Stiebel Eltron

Rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne

Ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH zapewniają stały dostęp do ciepłej wody przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Dzięki temu, że każdy z modeli wyposażony został w inne funkcje i występuje w kilku pojemnościach, problemu nie stanowi wybór rozwiązania dopasowanego do potrzeb.

PSH 50 – 200 Classic to model ogrzewacza elektrycznego, który umożliwia bezstopniową regulację temperatury w zakresie od 30°C do 70°C. To najbardziej podstawowa wersja spośród wszystkich przedstawionych w ofercie produktów, która z powodzeniem zastąpi wysłużone termy czy bojlery. Pozwoli także na zaoszczędzenie energii elektrycznej.

Z kolei PSH 30 – 150 Universal EL to model umożliwiający podgrzanie wody z normalną mocą grzejną lub w funkcji szybkiego nagrzewania. To rozwiązanie pozwala też na wybór jednego z trzech zakresów pracy: tryb pracy jednotaryfowej, dwutaryfowej oraz bojler. Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną. W zależności od zasilania elektrycznego i charakterystyki poboru nagrzewanie odbywa się automatycznie do wartości temperatury zadanej, w przedziale od 20°C do 85°C z dokładnością co 1°C. Funkcja zabezpieczenia przed zamarzaniem sprawia, że grzanie załączy się automatycznie, gdy wartość temperatury wody w zbiorniku spadnie poniżej poziomu 7°C – woda zostanie wówczas nagrzana do temperatury 20°C. Model PSH Universal EL występuje w sześciu pojemnościach od 30 do 150 litrów.

Kolejne trzy modele ogrzewaczy STIEBEL ELTRON: PSH 80–200 WE–H, PSH 80–20 W –L/R oraz PSH 80–200 WE L/R, wyposażone są w rurkowy, spiralny wymiennik ciepła, zwany wężownicą. Umożliwia on współpracę z różnymi urządzeniami grzewczymi dostępnymi na rynku: kotłami c.o., kotłami na pelet, kominkami oraz innymi źródłami ciepła. Ich wykorzystanie pozwala na znacznie obniżenie zużycia prądu, a co za tym idzie – zauważalne obniżenie rachunków.

Dodatkowo PSH 80–200 WE–H oraz PSH 80–200 WE L/R posiadają grzałkę elektryczną, a także możliwość bezstopniowej nastawy temperatury grzania w zakresie od 7°C do 75°C. Ogrzewanie elektryczne włącza się, gdy temperatura wody spadnie poniżej wartości zadanej. Wartość temperatury 7°C jest wartością graniczną dla zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego.

Inwestycja na wiele lat

Urządzenia takie, jak podgrzewacze ciepłej wody użytkowej kupuje się raz na wiele lat. Warto zatem decydować się na wybór takich, które mają zagwarantowanej długoletnie bezproblemowe użytkowanie. Z racji tego, że podgrzewacz jest stale narażony na kontakt z wodą, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed niszczącym działaniem korozji. W przypadku modeli PSH ochronę zapewnia dwustronne emaliowanie zbiornika szkliwem syntetycznym o specjalnym składzie CoPro. STIEBEL ELTRON jest pierwszą firmą w Europie, która została wyróżniona za znakomitą jakość produktów przez Europejską Izbę Producentów Emalii (European Enamel Authority – EEA). Pełną ochronę modeli PSH gwarantuje anoda magnezowa, która zabezpiecza wewnętrzną powłokę zbiornika przed korozją i wpływa na jego wyjątkową trwałość.

Zewnętrzna obudowa ogrzewaczy serii PSH wykonana została z blachy stalowej lakierowanej. Kolor płaszcza zewnętrznego sprawia, że urządzenia nadają się do stosowanie nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale i na zewnątrz budynku. Są odporne na działanie światła, wilgoci i innych czynników środowiskowych.

Ogrzewacze wody PSH firmy STIEBEL ELTRON dostępne są w różnych pojemnościach (od 30 l do 200 l). Bez problemu można dobrać urządzenie w zależności od potrzeb, a także ilości oraz rodzaju punków pobory wody. Za względu na miejsce, w którym ma znajdować się ogrzewacz oraz budowę instalacji można zdecydować się na urządzenie z podłączeniem lewo- lub prawostronnym. Prosty montaż gwarantuje uniwersalny uchwyt ścienny. Co więcej, w zestawie z ogrzewaczem użytkownik otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do montażu.

Modele z serii PSH firm STIEBEL ELTRON to gwarancja jakości oraz rzetelnego wykonania. Najwyższej klasy materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają w pełni cieszyć się komfortem, przy ograniczonym zużyciu energii elektrycznej.

Więcej: Stiebel Eltron www.stiebel-eltron.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ