Home / Materiały Partnerów  / EKO Summer Camp

EKO Summer Camp

Spread the love

Firma Viessmann organizatorem projektu EKO Summer Camp – letnich obozów ekologiczno – żeglarskich dla dzieci i młodzieży

Firma Viessmann od lat angażuje się w projekty, które mają na celu poprawę świadomości ekologicznej oraz promocję zdrowia i aktywnego stylu życia. W te wakacje przedsiębiorstwo zaprasza dzieci i młodzież na obozy o tematyce ekologiczno – sportowej nad polskim morzem.

Firma Viessmann od lat specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, ekologicznych urządzeń grzewczych oraz kompletnym wdrażaniu proekologicznych rozwiązań od strony technicznej. Jednak marki, które chcą dziś odnieść sukces, muszą oferować swoim konsumentom coś więcej niż tylko świetnej jakości produkty i usługi. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu jest koncepcją szczególnie bliską filozofii firmy Viessmann.

Marka od wielu lat wdraża działania o charakterze edukacyjno-aktywizującym które pozwalają budować świadomość ekologiczną,  np. udział w konferencjach, szkoleniach, lekcjach pokazowych, akcjach ulicznych i innych wydarzeniach proekologicznych dla dzieci i dorosłych. Viessmann angażuje się również w projekty, które mają na celu usprawnienie jakości energetycznej i ekonomicznej branży grzewczej, np. poprzez aktywne wspomaganie w procesach finansowania inwestycji ekologicznych dla osób prywatnych i firm. Firma powołała również do życia Fundację „Świadomi Klimatu”, której misją jest budowanie świadomości ekologicznej oraz zapobieganie tzw. niskiej emisji. Mimo, że Fundacja powstała dopiero kilka lat temu, ma za sobą już duże sukcesy.

Viessmann podejmuje również szereg działań na rzecz promocji zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki wsparciu udzielanemu Klubowi Żeglarskiemu Horn, krakowska młodzież może rozwijać się w obszarze pięknego sportu, jakim jest żeglarstwo.

W tym roku firma Viessmann postanowiła połączyć powyższe, dwie gałęzie swoich csr-owych zainteresowań, organizując letnie kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologiczno – sportowej. Nauka podstaw zero waste i recyclingu w codziennym życiu, wiedza o przeciwdziałaniu niskiej emisji, sadzenie drzew, warsztaty artystyczne, udział w podchodach, nauka żeglowania, ogniska, wieczory filmowe to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników obozów organizowanych przez Viessmann!

Na letnią ofertę składają się: ekologiczno – żeglarskie kolonie organizowane wspólnie z Klubem Żeglarskim HORN Kraków z elementami nauki żeglarstwa i windsurfingu w Pucku oraz Wakacyjna Strefa Talentów – ekologiczny obóz organizowany wspólnie z Głogowskim Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi” i KH ZHP Łagiewniki w Pobierowie.

Nuda w wakacje? Nie tym razem! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w organizowanych przez firmę Viessmann oraz Fundację Świadomi Klimatu – letnich obozach ekologicznych oraz kolonii żeglarskich nad polskim morzem. Poznaj szczegóły i zapisz swoje dziecko już teraz! (link)

Kolonia żeglarska w Pucku:

Link do zapisów: https://www.hornkrakow.pl/dzieci-i-mlodziez/kolonie/

Obóz ekologiczny w Pobierowie:

http://gsod.prv.pl/wakacyjna-strefa-talentow-2021/

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ