Home / Materiały Partnerów  / Efektywna pompa ciepła

Efektywna pompa ciepła

Spread the love

Pompy ciepła zwykle kojarzą nam się z urządzeniami o sporych gabarytach. Ten model zaskakuje niewielkimi wymiarami i bardzo cichą pracą.

Firma Stiebel Eltron wprowadziła na rynek inwerterową, kompaktową pompę ciepła WPL 15 ACS / WPL 25 AC powietrze/woda z funkcją aktywnego chłodzenia. Jest ona przeznaczona do współpracy z instalacją centralnego ogrzewania (podłogowego lub grzejnikowego) oraz do podgrzewania wody. Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja tego urządzenia jest efektywna i tania.

Efektywna pompa ciepła WPL 15 ACS / WPL 25 AC jest przystosowana do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze -20°C do +40°C.

Stiebel Eltron

Stiebel Eltron

Urządzenie to ma fabrycznie wbudowany elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła „ekonomizer” czy międzywtrysk pary. Rozwiązania te powodują, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym. Potwierdza to najwyższa klasa efektywności energetycznej A++.
Warto jeszcze dodać, że kompaktowe wykonanie jest dostępne w wersji do ustawienia na zewnątrz budynku (na podłożu lub zawieszeniu na konsoli naściennej). Obudowa metalowa jest lakierowana na kolor biały. Stylowe, doskonałe wzornictwo oraz małe gabaryty doskonale pasują do każdego projektu budowlanego.

Źródło: Stiebel Eltron

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Kuter 17 sierpnia 2016

    Pompy cieple są zdecydowanie za mało popularne w naszym kraju… Ogrzewanie węglem,gazem czy prądem w porównaniu z pompą cieplną jest drogie, nieefektywne i bardzo nieekologiczne!!! A przy okazji mozna wspierać polskie firmy, taki np a-pic.pl , a nie pchac kabze do zagranicznego gazociągu.

DODAJ KOMENTARZ