Home / Materiały Partnerów  / Duże przeszklenia – styl pomiędzy strefami, czyli kilka słów o salonie, tarasie

Duże przeszklenia – styl pomiędzy strefami, czyli kilka słów o salonie, tarasie

Spread the love

Salon otwarty na taras to niesłabnący trend architektoniczny, który od lat święci prawdziwe triumfy popularności. Nic dziwnego! Wybierając duże przeszklenia nie tylko doświetlamy przestrzeń, ale gwarantujemy sobie niezwykły widok na otaczającą naturę. Szyba ECLAZ sprawdzi się więc doskonale w przypadku aranżacji pokoju dziennego, który stawia na zatarcie granicy między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz. Minimalny efekt lustra pozwoli cieszyć się ogrodem, zaś światło wpadające przez szybę zapewni naturalne kolory we wnętrzu. Dodając do tego doskonałą izolację termiczną, nawet przy przeszkleniu w rozmiarze XXL, otrzymujemy rozwiązanie z widokiem na ideał!

Mówiąc „nowoczesny projekt”, myślimy „światło, przestrzeń, duże przeszklenia”. Wszak wnętrza zapraszające do domu piękno otoczenia, oferujące bliski kontakt z naturą i mnóstwo światła – to rozwiązanie nie tylko designerskie, ale i… praktyczne. Otwarty salon z wyjściem na werandę, taras lub ogród to duet doskonały, a innowacyjne szyby ECLAZ są jego idealnym dopełnieniem.

Duże przeszklenia – wnętrza tkane światłem

Powiedzmy sobie wprost – dostęp do naturalnego światła ma ogromy wpływ na postrzeganie aranżowanej przestrzeni. To dzięki niemu nawet niewielkie pomieszczenia wydają się większe, bardziej przestronne, a dodatki i meble nabierają zupełnie nowego wymiaru. Ale to nie jedyna designerska sztuczka! Otwarty salon, oddzielony od tarasu dużym przeszkleniem, zaprosi do wnętrz naturę, która wraz ze zmianami pór roku stworzy na naszych oczach zachwycające, niepowtarzalne obrazy. Takie dzieło sztuki stanie się salonową ozdobą samą w sobie.

Aby jednak w pełni wykorzystać ten artystyczny potencjał, należy postawić na pakiet szybowy, który wydobędzie z kompozycji rzeczywiste kolory. – Szyba ECLAZ to nie tylko więcej naturalnego światła w domu (współczynnik przenikania światła Lt=77%), ale również minimalny efekt lustra i gwarancja pięknie doświetlonej przestrzeni, bez najmniejszych przekłamań barwnych – podkreśla Maciej Mańko, ekspert marki Saint-Gobain Building Glass Polska.

Duże przeszklenia / Saint-Gobain

Salon otwarty na design

Szklane tafle, całoszklane fasady i wielkogabarytowe drzwi tarasowe otwierające dom na otaczającą go przestrzeń, to absolutny must have w nowoczesnych projektach architektonicznych. Duże przeszklenia idealnie zagrają w stylu scandi dopełniając wnętrza pełne jasnych dodatków i drewna. Są niezastąpionym elementem nowoczesnego minimalizmu, w którym mniej stanowczo znaczy więcej, zaś w motywach industrialnych podkreślą nieco surowy charakter betonu i metalu. Klamrą kompozycyjną jest tu bowiem naturalne światło, które wyniesie naszą aranżację na zupełnie nowy poziom.

Jednak efekt wizualny to nie wszystko.

Przeszklenia w salonie? Tu liczy się również funkcjonalność

Rodzimy klimat nie rozpieszcza nadmiarem ciepłych dni i dużym nasłonecznieniem, dlatego już na etapie projektowania domu należy zadbać o odpowiedni rozkład pomieszczeń oraz optymalne, najlepiej naturalne, doświetlenie wnętrz. Temat nabiera szczególnego znaczenia, gdy aranżujemy pokój dzienny, w którym spędzamy znaczną część doby.

Wielkogabarytowe przeszklenia docenimy tu o każdej porze roku. Latem pozwolą urządzić niezwykle funkcjonalną przestrzeń, zacierającą granicę między wnętrzem domu, a otaczającym go ogrodem. Dodając do tego nowoczesne drzwi przesuwne w jednej chwili możemy sprawić, by taras stał się idealnym przedłużeniem naszego salonu. Jesienią i zimą szyby w rozmiarze XXL wpuszczą do wnętrz promienie słoneczne, co będzie miało bezpośredni wpływ na nasz komfort termiczny i oszczędności związane z sezonem grzewczym.

– Dzięki doskonałym parametrom izolacji termicznej oraz zminimalizowaniu efektu zimnej szyby, szkło ECLAZ gwarantuje uzyskanie najwyższej wartości zysku energii słonecznej (g=71%). Dziś nie trzeba wybierać pomiędzy światłem naturalnym a komfortem zimą – dodaje Maciej Mańko.

Budujesz? Pamiętaj o nowych Warunkach Technicznych

Wybierając stolarkę i przeszklenia do nowego, wymarzonego domu należy pamiętać, że od 1 stycznia 2021 w życie wchodzą restrykcyjne wymagania z zakresu efektywności energetycznej przegród zewnętrznych. ECLAZ umożliwia spełnienie najbardziej surowych wymogów dotyczących wydajności energetycznej okien i komfortu mieszkańców – bez żadnych kompromisów. Może być łatwo stosowany dla uzyskania najwyższych parametrów termoizolacyjności (Ug=0,5W/m2∙K), z łatwością poprawi wydajność energetyczną budynku aż o 20%, a dzięki lepszemu wykorzystaniu ciepła pochodzącego z energii słonecznej zniweluje zimne strefy, redukując tym samym straty ciepła.

Wszak idealny dom to nie tylko ten, który przyciąga wzrok niebanalną formą i pięknymi wnętrzami, ale również sprawia, że jego mieszkańcy czują się bezpiecznie i komfortowo. Brzmi jak duet idealny?

Duże przeszklenia / Saint-Gobain

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ