Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Drzwi o wysokości jednej kondygnacji

Drzwi o wysokości jednej kondygnacji

Spread the love

Drzwi o wysokości jednej kondygnacji

W nowoczesnych domach często projektuje się przestronne i jasne wejścia. Idealnie komponują się z nimi drzwi zewnętrzne o wysokości aż 3 metrów. 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoSafe i ThermoCarbon firmy Hörmann mają nowoczesną stylistykę. Płaską, pełną i całkowicie gładką powierzchnię zawdzięczają umieszczonym wewnątrz profilom, ukrytym zawiasom, aplikacjom ze stali nierdzewnej i szkła oraz designerskim uchwytom. Te modele drzwi oferowane są w dość nietypowych wymiarach – wysokość równej jednej kondygnacji. ThermoSafe można zamówić w wysokości do 2,5 metra, a ThermoCarbon do 3 metrów.

Hormann

Hormann

Duże znaczenie ma oczywiście także to, czego nie widać gołym okiem: dobra termoizolacyjność i zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. W drzwiach ThermoSafe współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,8 W/(m2K), co pozwala na stosowanie ich w domach energooszczędnych. Natomiast współczynnik Udrzwi ThermoCarbon z płytą o grubości 100 mm może wynosić nawet  0,47 W/(m2K), co sprawia, że nadają się one do domów pasywnych. Dodatkowo aluminiowe modele drzwi są dostępne w klasie odporności na włamanie (Resistance Classes, RC) – RC 2 i R 3, a drzwi ThermoCarbon także w klasie RC 4.

Hormann

Hormann

 

Funkcjonalne i inteligentne rozwiązania (takie jak aplikacja BiSecur i inne wyposażenie do zdalnego sterowania) umożliwiają obsługiwanie i kontrolowanie aluminiowych drzwi zewnętrznych drogą radiową i przez Internet z dowolnego miejsca na świecie. Takie wyposażenie jak zamek automatyczny i – dostępny od tego lata – zakryty napęd ECturn Inside do drzwi ThermoCarbon umożliwia zarówno sprawdzanie statusu drzwi (zaryglowane/niezaryglowane), jak i ich automatyczne otwieranie i zamykanie. Co ważne, zakryty napęd w żaden sposób  nie wpływa na estetykę wykonania drzwi.

Źródło: Hörmann

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ