Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Drewniany domek wakacyjny. Bo piękno tkwi w prostocie!

Drewniany domek wakacyjny. Bo piękno tkwi w prostocie!

Spread the love
Drewniany domek wakacyjny powstał na farmie w Devon w Anglii, ma jednospadowy dach i przesuwane drzwi, które otwierają się na osłoniętą werandę – jest skromy i minimalistyczny.

Wakacyjny dom to najnowszy projekt zrealizowany na zamówienie przez studio z Devon, na czele którego stoi projektant Rupert McKelvie.

Drewniany domek wakacyjny jest bardzo dobrze izolowany – z izolacją pochodzenia roślinnego oraz z wysokimi parametrami membran i powłok, które zapewniają trwałość i energooszczędność.

Odsłonięta drewniana rama podtrzymuje duży, spadzisty dach wykonany z blachy falistej, z obszernym okapem chroniącym ściany przed żywiołami.

Okładzina zewnętrzna wykonana została z cedru pochodzącego z młyna znajdującego się w pobliżu. Dach kryje również modrzewiową werandę, która rozciąga się za rogiem budynku.

Przesuwne szklane drzwi wbudowane narożnik pozwalają na otwarcie wnętrza na zewnątrz, wzmacniając połączenie z naturalnym otoczeniem.

Miedziana wanna na werandzie to doskonałe miejsce na relaks i podziwianie widoków. Ścieżka wijąca się przez pole kukurydzy prowadzi do mostu nad strumieniem, gdzie znajduje się palenisko z miejscami do siedzenia i domek na drzewie do użytku gości.

Oprócz przeszklenia narożnego, inne starannie rozmieszczone otwory otwierają się na specyficzne widoki okolicy z otwartego wnętrza.

Drewniane podłogi, drzwi i szafki są uzupełniane różnymi naturalnymi materiałami i wykończeniami i tworzą estetyczną naturalną spójność. Ściany wewnętrzne pokryte są glinianym tynkiem, który pomaga regulować wilgotność i temperaturę, a także zapewnia przyjemną organiczną teksturę. Zastosowane w całości naturalne materiały w spokojnej palecie kolorów harmonizują z otaczającym krajobrazem. Wewnątrz znajduje się dębowa kuchnia, z piecem opalanym drewnem.

Holly Cabin został zaprojektowany tak, aby zanurzyć gości w naturze.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ