Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Drewniany dom

Drewniany dom

Spread the love

Drewniany dom od KÜHNLEIN Architektur znajduje się na płaskowyżu w Górnym Palatynacie w  Bawarii.

Dwie dwuspadowe konstrukcje połączono drewnianymi lamelami: jedna zawiera pomieszczenia mieszkalne, a druga szereg sypialni. To połączenie tworzy dwa podwórka: jeden staje się przestrzenią, którą mijasz, wchodząc do domu z ulicy, a drugi to taras zorientowany na szeroki krajobraz.

Okna od strony ulicy przesłonięte są lamelami  drewnianej elewacji, natomiast okna od strony krajobrazu mają swobodny widok, elewację wykonano z surowego drewna modrzewiowego, więc z czasem zszarzeje. Z daleka dom wygląda jak identyczne domy obok siebie, całkowicie pozbawione okien.

KÜHNLEIN Architektur

Wnętrze

Wewnątrz króluje drewno, z odsłoniętymi ramami konstrukcyjnymi, dębowymi podłogami, a także drewnianymi stołami, szafkami i efektami. Drewniane wnętrze dopełniają miedziane oprawy, takie jak oświetlenie, przełączniki, uchwyty i baterie. Wykonane na zamówienie oprawki i lampy zostały zaprojektowane tak, aby połączyć ten wygląd. Efekt wprowadza do wnętrza komfortową atmosferę mieszkalną. Instalacja elektryczna składa się z miedzianych rurek zainstalowanych przed masywnymi drewnianymi.

KÜHNLEIN Architektur

Instalacje

Wszystkie instalacje projektowało studio KÜHNLEIN Architektur, w tym lampy, przełączniki i gniazdka”. Otwarta przestrzeń mieszkalna zajmuje najbardziej wysunięte na północ skrzydło. Obejmuje ona obracający się piec opalany drewnem, a także stół jadalny stworzony z kawałków drewna Garaż, który znajduje się z przodu tego bloku, łączy się z niewielką szopą na ubrania robocze. W części wychodzącej na południe znajdują się trzy sypialnie, podobnie jak łazienki. Główny apartament znajduje się na drugim końcu, oferując widoki na krajobraz.

Źródło: KÜHNLEIN Architektur

KÜHNLEIN Architektur
KÜHNLEIN Architektur
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ