Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Domy z lustrzanymi elewacjami

Domy z lustrzanymi elewacjami

Spread the love

Ta para luksusowych domków letniskowych wzniesiona jest w pięknej scenerii drzew, na obrzeżach miasta Bolzano we włoskich Dolomitach.

Peter Pichler Architecture

Peter Pichler Architecture

Peter Pichler Architecture

Peter Pichler Architecture

Położenie w rejonie bardzo atrakcyjnym turystycznie daje wyjątkową okazję spędzenia wakacji w otoczeniu współczesnej architektury i wśród zdumiewająco pięknego krajobrazu. Właściciel domów, mieszkający tuż obok tego miejsca w odnowionym wiejskim domu z lat 60., zdecydował się wybudować je specjalnie z myślą o wynajmowaniu na wakacje. Zależało mu na tym, aby goście mieli do swojej dyspozycji małe, autonomiczne mieszkania i mogli w pełni podziwiać otaczającą przyrodę.

lustrzana elewacja_peter_pichler_architecture_mirror_houses_1
Wyjściową bryłę domu architekci podzielili na dwie części. Nieco przesunęli je względem siebie w poziomie i poróżnili wysokością. Ten zabieg miał na celu „rozluźnienie” bryły o dość dużej objętości, nadanie jej lekkości i podkreślenie odrębności każdej z części.
Ze względu na zachowanie prywatności domy są usytuowane tak, że od wschodu znajduje się prywatny ogród i parking dla gości. Z tej strony w obydwu częściach wykonano wielkoformatowe przeszklenie, zapewniając najlepsze widoki z wnętrz i przylegających do nich tarasów.

Peter Pichler Architecture

Peter Pichler Architecture

lustarzana elewacja peter_pichler_architecture_mirror_houses_10a

Źródło: Peter Pichler Architecture, www.peterpichler.eu

 

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ