Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Domy dwurodzinne w zabudowie bliźniaczej

Domy dwurodzinne w zabudowie bliźniaczej

Spread the love

Głównym założeniem projektowym było stworzenie zespołu dwóch domów dwurodzinnych, w zabudowie bliźniaczej z poddaszem użytkowym. Są to domy energooszczędne, o zwartej i prostej bryle. Na elewacjach dominuje biały tynk, a wejście główne do obiektu zostało zaakcentowane ciemnoszarą wnęką i drewnem elewacyjnym. Całość prezentuje się nowocześnie i ponadczasowo. Frontowa elewacja została potraktowana bardzo minimalistycznie, natomiast na tylnej elewacji pojawiają się lukarny, które dodatkowo zwiększają powierzchnię użytkową poddasza.

mia architekci s.c., arch. Małgorzata Zdzieńkowska

Każdy z segmentów został zaprojektowany dla rodziny 2+2, na poddaszu znajdują się więc dwa pokoje dla dzieci z ekspozycją okien na południe oraz sypialnia dla rodziców z garderobą i wspólną łazienką. Na parterze zlokalizowano wiatrołap z dużą szafą pełniącą funkcję garderoby, wc oraz kuchnię ze spiżarnią otwartą na duży, przestrzenny salon.

Każdy z domów dwurodzinnych na niewielkiej powierzchni, pomieścił funkcjonalny układ pomieszczeń z korzystną ekspozycją pomieszczeń względem stron świata i odpowiednim doświetleniem salonu, tarasu i pokoi dziecięcych od strony południowo – zachodniej.

mia architekci s.c., arch. Małgorzata Zdzieńkowska
Projekt architektoniczny: 2019; Lokalizacja: Łódź
Projekt: mia architekci s.c., arch. Małgorzata Zdzieńkowska

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ