Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Domki letniskowe w typie Brdy w nowym wydaniu!

Domki letniskowe w typie Brdy w nowym wydaniu!

Spread the love

Zen Garden Resort Zánka – znajduje się nad brzegiem Balatonu, w ośrodku wypoczynkowym, który przez ostatnie 30 lat był własnością firmy zajmującej się obróbką drewna. W swojej pierwotnej formie ośrodek wypoczynkowy składał się z lekkich budynków apartamentowych, zbudowanych w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Do czasu przejęcia ośrodka przez obecnego właściciela obiekt stracił już swoje dawne światło, a tylko kilka z istniejących budynków udało się uratować i wyremontować.

Domki letniskowe w typie Brdy

Domki letniskowe w typie Brdy były bardzo popularne i chętnie budowane wzdłuż brzegu Balatonu w ciągu ostatnich 60 lat. Domy o takim kształcie były często projektowane głównie ze względu na niskie koszty budowy. Wyzwaniem było ponowne zaprojektowanie domów szkieletowych na kształt litery A przy zapewnieniu wysokiej jakości domków letniskowych.

Wnętrza nowych domów zaprojektowano tak, aby były jak najbardziej przestronne, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnej skali domów. W starych domach szkieletowych zamiast schodów znajdowały się zwykle niewygodne drabiny.

W nowej wersji schody zapewniają łatwy dostęp na piętro, ale nie zajmują zbyt dużo miejsca. W salonie zachowano typową dużą przeszkloną powierzchnię. Dzięki dobremu połączeniu z otoczeniem główna przestrzeń mieszkalna budynku wydaję się większa niż w rzeczywistości. Okładzinę budynku zrobiono z naturalnego łupka. Materiał ten pokrywa zarówno dach, jak i elewację, wzmacniając w ten sposób geometryczny  wygląd budynku. Domy zbudowano w całości z lekkiej konstrukcji drewnianej.

Architects: Másfél Építész Stúdió, fot. Péter Koronczi – Px2lab Architectural Visualisation

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ