Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Domek letniskowy całoroczny MODUŁ S

Domek letniskowy całoroczny MODUŁ S

Spread the love

Układ domku ukształtowany jest w czterech poziomach funkcjonalnych wplecionych w oś komunikacyjno-widokową; wejście-taras. Część dzienna, salonowa, usytuowana na najniższym poziomie jest otwarta przeszkleniem w kształcie klina, efekt taki został osiągnięty poprzez „odcięcie” bryły domku od terenu. Zabieg ten pozwala na otwarcie parteru na kontakt z otoczeniem i jednocześnie tworzy dodatkowy  intymny poziom antresoli.

Podłoga salonu znajduje się w poziomie terenu i przyległego tarasu, który wtapia się w teren. Nieco powyżej, na wysokości wejścia jest hol z aneksem kuchennym i łazienką. Powyżej poziomu wejściowego znajduje się obszerna antresola zlokalizowana nad częścią salonu, w „oderwanej” bryle budynku, prowadzą na nią ażurowe schody zlokalizowane w sąsiedztwie wyspy kuchennej.

W najwyższej części zaprojektowana jest niezależna antresola- jama, której przestrzeń wydziela sufit łazienki i połać dachowa, to przytulna mikrosypialna na którą prowadzi drabina przylegająca do ściany łazienkowej.

Jedynym wydzielonym pomieszczeniem w domku jest łazienka, pozostałe strefy funkcjonalne, spina i otula ciepłem kominek usytuowany w centralnej części, na styku wszystkich stref.

Konstrukcja domku jest prefabrykowana- szkieletowa, drewniana, wypełniona termoizolacją, w jej grubości poprowadzone są również instalacje. Powierzchnia zabudowy wynosi 33m², powierzchnia podłóg 42m².

Budynek charakteryzuje się małą bezwładnością termiczną co w praktyce przekłada się na zminimalizowanie ilości opału oraz czasu ogrzania budynku, istotne szczególnie w zimnych miesiącach. Z uwagi na otwarte przestrzenie wystarczającym źródłem ciepła dla domku może być koza lub kominek.

Domek zapewnia komfort funkcjonalny dla czterech osób, zaprojektowany jest dla statystycznej rodziny 2+2. W zależności od przeznaczenia pojemność domku może być większa.

Źródło: Projekt domku OKIDOMKI Krzysztof Niebrzydowski www.OKIDOMKI.com

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ