Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Domek Honka Markki – skandynawska tradycja i nowoczesność

Domek Honka Markki – skandynawska tradycja i nowoczesność

Spread the love

Honka Markki to dwupiętrowy budynek mieszkalny zaprojektowany i zbudowany dla pięcioosobowej rodziny. Stworzony przez wielokrotnie nagradzanego fińskiego architekta Anssi Lassila. Projekty tego architekta wyróżniają się innowacyjnością, łącząc tradycyjne materiały budowlane ze współczesną architekturą. Zaprojektowany dom reprezentuje współczesny, skandynawski styl, uwzględniając jednocześnie lokalną tradycję.

Markki to dwupiętrowy, nowoczesny dom z bali inspirowany tradycyjnym budownictwem, ma wąską i wysoką bryłę, typową dla domów w tej części Finlandii.   Całkowita powierzchnia wynosi 185,5 m² w tym są: cztery sypialnie, duża otwarta kuchnia i pokój dzienny, jadalnia z wykuszem i zewnętrzną sauną oraz garaż.

Ściany z bali pokryte są matowym woskowanym drewnem. Podłoga wykonana jest z parkietu dębowego, którego kolory przeplatają się z odcieniami ścian.

Duże okna zalewają przestrzeń naturalnym światłem, a otaczający krajobraz wnosi kolory natury do środka. Kontrastu dodają czarne powierzchnie i fragmenty mebli.

W bocznym budynku znajduje się garaż i schowek, a także sauna i pokój gościnny. Budynki połączono zostały modrzewiowymi tarasami, które tworzą osłonięte podwórze, wkomponowane w otaczający las.

Architektura domu Honka Markki pasuje do wielu różnych środowisk, od miejskich krajobrazów z małymi działkami i ścisłymi wymaganiami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego po lokalizacje blisko natury.

Powierzchnia mieszkalna: 167,5 m – 6 pokoi, kuchnia, osobny budynek sauny i budynek magazynowy.

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Honka

Architekt: OOPEAA / Architect Anssi Lassila

Projekt wnętrz: OMAdesign / Anna Tuohimaa

Lokalizacja: Seinäjoki, Finlandia

Źródło: HONKA.COM https://honka.com,  http://honka.com/pl

 

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ