Home / Budowa  / Domek na drzewie. Spełnienie dziecięcych marzeń

Domek na drzewie. Spełnienie dziecięcych marzeń

Spread the love

Marzeniem każdego z nas w dzieciństwie był domek na drzewie. Dziś marzenie to możemy spełnić bawiąc się razem z naszym dzieckiem. Obecnie na rynku dostępne są gotowe, które możemy modyfikować wg potrzeb oraz wielkości drzewa, ich ceny niestety są dość wysokie i kształtują się na poziomie od 3000 do ok 15 000 zł. Przed decyzją o zakupie gotowego lub budowie własnego domku na drzewie należy zastanowić się przede wszystkim nad bezpieczeństwem.

Taki domek powinien być umiejscowiony na zdrowym dorodnym, potężnym drzewie o średnicy co najmniej 30 cm, tak by mógł wytrzymać dodatkowe obciążenia. Drzewo nie powinno mieć widocznych oznak choroby czy pasożytów, co mogłoby spowodować osłabienie konstrukcji domku. Do budowy takiego domku nadają się takie gatunki drzew jak: klon, dąb, brzoza.

Konstrukcja domku oprócz drzewa powinna mieć podparcie w postaci ramy i dodatkowych pali. Wokół  pnia powinna zostać wolna przestrzeń tak, aby drzewo mogło swobodnie rosnąć. Najbezpieczniej taki domek umieścić na wysokości ok 2-3 m nad ziemią. Na powierzchni ziemi warto usypać dodatkową miękką nawierzchnię w postaci, kory, szyszek, trawy, które w razie upadku zamortyzują uderzenie.

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ