Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom z widokiem na las

Dom z widokiem na las

dom z widokiem
Spread the love

Dom z widokiem powstał w Tarnowskich Górach, a swoją nazwę i fizjonomię zawdzięcza sąsiadującej przy działce ścianie lasu.

To właśnie linia lasu zdefiniowała formę domu i znaczne odsunięcie się od lasu – wg przepisów z 2014-go roku , kiedy powstawał projekt, odległość od lasu musiała wynosić 12 metrów. Zarówno kształt domu, jak i koncepcja jego układu funkcjonalnego są dopasowane do działki, która jest nieco przełamana w swojej podłużnej formie. Głównym założeniem projektowym było takie zlokalizowanie formy i funkcji salonu jako przestrzeni nadrzędnej, najważniejszej, tak by zapewnić jednocześnie światło od strony południowo-zachodniej, jak i światło i widok na las od strony północno-wschodniej.

Potrzeba wyeksponowania nietypowej przestrzeni w kontakcie z naturą zaowocowała prostą, sześcienną formą dwukondygnacyjnej bryły salonu przeszklonej z dwóch stron: ogrodu i lasu.

Parter salonu wraz z częściową antresolą to łącznie prawie 100 mkw o wysokości ponad 6 metrów w świetle z wydzielonymi strefami jadalni, rekreacyjną z reprezentacyjnym kominkiem oraz biblioteką na antresoli. Tak duży salon dzieli kominek, który zaproponowaliśmy na samym środku, jako rzeźbiarski masywny element z kilkoma otworami w jego bryle. Ozdobą salonu są również ażurowe schody, które nieco oddzielają strefę jadalni. Plan domu podzielony jest na 3 strefy w parterze: wejściową z przestrzenią garażową, środkową salonu wraz przyległą kuchnią, oraz strefą spa. Podobnie na piętrze środkowa strefa salonu pozwala na dojście do dwóch niezależnych stref sypialni.

Źródło:   STUDIO BB ARCHITEKCI  http://studio-bb.pl/

projektant: Tomasz Bradecki, Barbara Uherek-Bradecka, 

współpraca: Marta Wolniak, Marta Ozga, Paweł Gembalczyk

Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Studio BB Architekci
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ