Home / Idea domu  / Dom z przebudowanej stodoły

Dom z przebudowanej stodoły

Spread the love
Beaucatcher Barn to odnowiony budynek w kształcie tradycyjnej stodoły, w Północnej Karolinie. Wykonany jest z drewna ze starej stuletniej stodoły i łączy w sobie rustykalny urok z nowoczesnymi akcentami i udogodnieniami.

Trzypiętrowy dom ma cztery sypialnie i cztery łazienki. Właściciele domu mieli bardzo konkretny pomysł – kupili stuletnią stodołę i znaleźli firmę, która odrestaurowała, dostarczyła i ponownie zmontowała drewnianą ramę na miejscu.

Wnętrze przebudowanej stodoły fot. Todd Crawford

Drewniana rama została zintegrowana z nowym domem, z wykorzystaniem prawie całego drewna ze starego budynku. Stuletnie kolumny, belki i ukośne zastrzały nadają temu domowi niezwykłego, rustykalnego uroku.

Dom z przebudowanej stodoły fot. Todd Crawford

Załoga Heritage przybyła z Teksasu i spędziła cztery dni na ponownym składaniu drewna przy użyciu tradycyjnych metod stolarki drewnianej, w połączeniu z nowoczesnymi połączeniami stalowymi.

Wchodząc do domu, patrząc przez duże okna, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę, całość dopełnia otwarta kuchnia i jadalnia.

Główny apartament znajduje się na parterze, a główna sypialnia dla gości na poddaszu, wraz z częścią wypoczynkową z widokiem na wielki pokój i drewnianą konstrukcją szkieletową.

Fot. Todd Crawford, przebudowa: Heritage Restorations,

Arch. Wnętrz: Alchemy Design Studio. Arch. samselarchitects.com

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ