Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom z cegły w Kozłowie

Dom z cegły w Kozłowie

Spread the love

Inwestor kupił narożną, wyeksponowaną działkę w kształcie trójkąta o pow. zaledwie 600m2 we wsi Kozłów pod Gliwicami i zgłosił się do pracowni architektonicznej Inostudio, po projekt małego, nowoczesnego i ekonomicznego domu. 
Zadnie projektowe nie było łatwe ze względu na bardzo małą działkę, wymagania funkcjonalne oraz spełnienie wymagań planu miejscowego, m.in.: zachowania na działce 70% pow. biologicznie czynnej oraz wpisanie się w nieprzekraczalne linie zabudowy przebiegające równolegle do dróg z 2 stron działki.

Ważnym aspektem projektu było wpisanie się budynku w lokalną tradycję budownictwa zagrodowego okolicznych ceglanych stodół przy zachowaniu jednocześnie współczesnego charakteru budynku.

Po uwzględnieniu tych wszystkich czynników powstał dom z cegły w formie dwuspadowej stodoły, postawionej na parterowym szarym „pudełku” z płaskim dachem. Takie kształtowanie formy budynku poprzez podzielenie go na parterowe „pudełko”+ stodoła pozwoliło uzyskać niewielką skalę całego domu. Od strony dojazdu i wejścia budynek jest mniej otwarty i znalazły się tutaj: strefa wejściowa z pracownią i łazienka oraz garaż z pom. gospodarczym, a od strony południowej budynek z części dziennej otwiera się na ogród poprzez zadaszony taras wyciętym w szarym „pudełku”.
Budynek został zaprojektowany jako niskoenergetyczny dlatego ściany zewnętrzne został dobrze ocieplone i zastosowano energooszczędne 3-szybowe okna zamontowane w warstwie ocieplenia a budynek został wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz pompę ciepła powietrze-woda.

Powierzchnia domu z cegły: 130m2 + garaż
Autorzy projektu: Inostudio;  Magdalena Gierczak, Zbigniew Gierczak

Inostudio

Inostudio

Rzut piętra

Rzut parteru

www.inostudio.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ