Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Dom na wąską i długą działkę

Dom na wąską i długą działkę

Spread the love

Dom został zaprojektowany przez łódzką pracownię MIA ARCHITEKCI. Projektanci mieli za zadanie zaprojektować dom na wąską i długą działkę, z wjazdem ze strony dłuższego boku, na której od strony ogrodowej – południowej powstać miała strefa rekreacyjna działki.

Mia Architekci

Mia Architekci

Kształt budynku i rozmieszczenie pomieszczeń wynikał z lokalizacji działki względem stron świata. Priorytetem dla Inwestora oraz projektanta, było odpowiednie doświetlenie pomieszczeń i tarasu, dlatego wszystkie pomieszczenia sypialni oraz salon z jadalnią i kuchnią zlokalizowane są od południa i posiadają duże przeszklenia. Od strony północnej, czyli od strony ulicy znalazły się pomieszczenia łazienek, garderób, strefa wejściowa oraz garaż. Dzięki takiemu układowi pomieszczeń, zoptymalizowano zyski ciepła.

Mia architekci

Mia Architekci

Mia Architekci

Mia Architekci

Centralnym punktem domu jest strefa dzienna, salon i kuchnia z bezpośrednim dostępem do tarasu, a zarazem dobrze skomunikowana ze strefą wejściową i garażem. Mimo, iż budynek jest parterowy, projektantom udało się wydzielić funkcjonalnie strefę nocną od strefy dziennej. Bryła domu została utrzymana w stylistyce minimalistycznej. Brama garażowa jest wkomponowana w drewniane elementy okładziny elewacyjnej. Reszta utrzymana jest w odcieniach bieli i szarości.

Źródło: www.mia-architekci.pl

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ