Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom w Dolinie Narwi

Dom w Dolinie Narwi

Spread the love

Projekt domu jednorodzinnego w Dolinie Narwi jest nie tylko zbiorem technicznych rozwiązań i odpowiedzi na potrzeby funkcjonalne Inwestora, ale przede wszystkim owocem ścisłej współpracy architekta i klienta, aby zrealizować odważne marzenie o domu wpisującym się w nurty architektury współczesnej i jednocześnie w otaczające go środowisko.

Projekt zostanie zrealizowany na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.
GETEK architektura 

Bryła budynku to układ prostych, przecinających się form z których każda odpowiada za daną strefę wnętrza. Od strony frontowej zastosowano jedynie konieczne doświetlenie pomieszczeń, rekompensując to licznymi przeszkleniami od strony ogrodu i rzeki Narew.

GETEK architektura

Zadaszenie tarasu nie tylko spaja bryły wizualnie ale także zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń. Zastosowane rozwiązanie zapewnia prywatność użytkownikom oraz pozwala w pełni cieszyć się otaczającą przyrodą. Główną przestrzeń stanowi duży salon z antresolą oraz otwarta kuchnia. Aby zmaksymalizować otwarcia widokowe Inwestorzy zdecydowali się na zastosowanie okna narożnego od strony tarasu.

GETEK architektura

Dom posiada wbudowany garaż dwustanowiskowy i towarzyszące mu pomieszczenie techniczne. Na poddaszu zlokalizowano strefę nocną mieszczącą sypialnie z łazienkami oraz pokój do pracy biurowej.

Projekt przewiduje zastosowanie naturalnych materiałów elewacyjnych. Projektowane technologie pozwalają na uzyskanie doskonałych parametrów energooszczędności budynku.

Lokalizacja: Stara Łomża przy Szosie, gm. Łomża

Pow. zabudowy 182 m2, Pow. nieruchomości 1588 m2

Autor: mgr inż. arch. Ewa Getek

GETEK architektura 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
3 komentarze
  • Damian 8 lipca 2021

    Dla mnie bomba! Chętnie sam bym w takim zamieszkał 🙂

  • Aleksandra 8 lipca 2021

    Poproszę klucze do tego raju <3

DODAJ KOMENTARZ