Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Dom w stylu holenderskim w Warszawie

Dom w stylu holenderskim w Warszawie

Spread the love

Dom w stylu holenderskim z klimatem na warszawskiej Saskiej Kępie – tonącej w zieleni dzielnicy Warszawy, przeszedł olbrzymią metamorfozę. W jego wnętrzu panuje swobodna atmosfera, typowa dla domów Holendrów, ale każdy detal jest dokładnie przemyślany i dopracowany.

Kuchnia jest zaaranżowana w stylu holenderskim. Ściany w kolorze błękitnej szarości otaczają serce tego wnętrza – długi, wąski stół. Jego masywny blat wykonano z niemal surowych desek o naturalnej fakturze i oparto na dwóch kamiennych blokach.

BM Housing

BM Housing

Ustawiono przy nim plastikowe krzesła z serii Louis Ghost projektu Phillipe’a Starcka. Ich kolory – przezroczysty, biały i czarny –  równoważą optycznie „ciężar” stołu i nie odbierają mu „głównej roli”. Nad stołem zawieszono szpaler przemysłowych lamp, typowych dla holenderskiego stylu. Nie tylko eksponują one centrum kuchni, ale także tworzą jej niepowtarzalną atmosferę. Ważnym, choć dość niepozornym elementem, jest kran. Oprócz zimnej i ciepłej wody można z niego nalewać wrzątek. Tłem kuchennego wnętrza są szafki z białymi frontami.

BM Housing

BM Housing

Salon powiększono przez dostawienie stalowo-szklanej konstrukcji zimowego ogrodu. Wyposażono go odważnie zestawiając przedmioty nowoczesne z antykami. Oryginalne, naturalne meble z historią (stolik) kontrastują z prostymi, współczesnymi (koza), miękkie (fotele, poduszki) – z twardymi (półki).  Na podłodze ułożono spatynowane dębowe deski.

W części ogrodu zimowego urządzono jadalnię. Podobnie jak w kuchni najważniejszym meblem jest stół. Ten „sfatygowany” właścicielka otrzymała od francuskiego rolnika w zamian za nowy, prosto ze sklepu. W rogu jadalni stoi wygodny, miękki fotel, na którym położono poduszkę z zabawnym napisem.

Z jadalni wychodzi się na taras, na którym również stoi drewniany stół z krzesłami, a kolejny – w ogrodowej altanie z drewnianymi ławami i designerskimi plastikowymi siedziskami.

BM Housing

BM Housing

BM Housing

BM Housing

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ