Głównym założeniem projektu było stworzenie ekonomicznego zarówno w budowie jak i późniejszym użytkowaniu domu zaspokajającego potrzeby 4-osobowej rodziny. Inwestorzy przyszli do pracowni ze ściśle określonymi wymaganiami co do ilości i rodzaju pomieszczeń.
Po ułożeniu funkcji budynku okazało się jednak, że dom nie mieści się w szerokości działki i aby zachować pierwotne założenia dotyczące powierzchni użytkowej należy budynek rozciąć i jedną jego część cofnąć. Przy okazji postanowiliśmy, iż wykorzystamy możliwości jakie daje plan zagospodarowania przestrzennego dotyczące wysokości budynku do stworzenia na poddaszu dodatkowej przestrzeni magazynowej, której w domu zawsze brakuje. Dodanie dodatkowej kubatury spowodowało, iż powstała nietypowa forma dachu dwuspadowego, która nadała budynkowi dynamiczny charakter.
Chodź bryła budynku pozornie wydaje się skomplikowana to konstrukcja budynku jest bardzo prosta, a materiały i przyjęte rozwiązania takie jak np. materiały termoizolacyjne czy sposób osadzenia okien sprawiają, iż dom spełnia kryteria stawiane budynkom energooszczędnym.
Źródło: KLUJ ARCHITEKCI sp. z o.o. https://www.klujarchitekci.pl/
Jagódka 23 stycznia 2018
Powiem Wam szczerze, że z zewnątrz mi się nie podoba. Wnętrze już jest całkiem interesujące. I przede wszystkim jasne, to poczytuję za plus. Architekta trzeba mądrze wybrać bo od niego tak naprawdę wszystko zależy. Musi doradzić tak by dobrze się mieszkało i chętnie do takiego domu wracało. U nas za aranżację była odpowiedzialna Iwona Terczyńska z http://terczynskadesign.pl/. Pracy nie było duzo bo nam praktycznie wszystkie pomysły się podobały, nawet te które lekko wychodziły za budżet 🙂 Nie chce krytykować pracy tego biura, może taka była wola klienta. ALe z zewnątrz ten dom wygląda „smutno”
AGA 21 kwietnia 2018
za mało zdjęć :(, super projekt!
IdeaDomu 21 kwietnia 2018
dziękujemy!