Home / Realizacje domów  / Domy z dachem dwuspadowym  / Dom nad rzeką. Cousins River Residence

Dom nad rzeką. Cousins River Residence

Spread the love
Zalesiony teren w południowej części stanu Maine w Nowej Anglii, nad ujściem rzeki Cousins ​​to miejsce, w którym można zbudować świetny dom. Doświetlona słoneczna polana oraz widok na sosnowy las dominują widok z domu.
fot. Trent Bell
fot. Trent Bell
fot. Trent Bell

Dom składa się z kilku brył z łącznikami np.  zadaszony chodnik rozciągający się między domem a garażem łączy budynki z krajobrazem.

fot. Trent Bell

Właściciele zmodyfikowali wstępnie zaprojektowany plan z trzema sypialniami o powierzchni 1600 m², aby dopasować go do swoich potrzeb postawili na otwarty plan piętra, które zorientowane jest na słoneczne południe. Wbudowane szafki i półki zapewniają różnorodność przestrzeni. Wykonane na zamówienie meble i wbudowana kanapa są częścią salonu w większości wykończonego brzozą.

fot. Trent Bell
fot. Trent Bell
fot. Trent Bell
fot. Trent Bell

Betonowa podłoga jest nie tylko nowoczesna, jest kluczowym elementem wydajności energetycznej domu, pomagając w utrzymaniu i regulowaniu temperatury wewnętrznej przez cały rok.

Cousins ​​River Residence pokazuje, że domy o wysokiej wydajności mogą przybrać nową, współczesną estetykę w tradycyjnym krajobrazie Nowej Anglii. Dom Cousins ​​River Residence  jest dobrze izolowany, wykorzystano różne możliwości aby zapewnić niskie zużycie energetyczne budynku (dom ma bardzo dobrze izolowane fundamenty, ściany i dach, potrójne szyby, system wentylacji z odzyskiem ciepła oraz hermetyczną elewację).

Projekt Architects Go Logic, fot. Trent Bell

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ