Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom na wzgórzu z płaskim dachem

Dom na wzgórzu z płaskim dachem

Spread the love

Lokalizacja tego domu jednorodzinnego z płaskim dachem była dosyć nietypowa. Tytułowy dom na wzgórzu został posadowiony na działce w gminie Psary, która opada o ponad 3 metry w najbliższym sąsiedztwie budynku.

Studio BB Architekci

Zbocze oferuje piękne widoki, ale jednocześnie jest też znacznym utrudnieniem dla posadowienia tak by zachować jeden poziom w parterze budynku. W efekcie zaprojektowano fundamenty dostosowane do ukształtowania terenu, a cały parter na jednym poziomie przechodzi w rozległy taras z widokiem na okolicę.

Dom przedstawia współczesną oszczędną w formie architekturę o nieco rozrzeźbionej bryle. Podkreślają ja ramy z drewna klejonego, które mają pełnić też funkcje pergoli i konstrukcji dla szklanego zadaszenia nad tarasem.

Studio BB Architekci

Układ funkcjonalny dopasowano do potrzeb inwestorów. Na parterze zaprojektowano dwustanowiskowy garaż z warsztatem, wiatrołap, spiżarnię, kotłownię. Część dzienna łączy salon, jadalnię oraz kuchnię. Nad jadalnią przewidziano niewielką antresolę co dodaje przestrzeni części dziennej. Na parterze znajduję się również pokój sypialny i łazienka. Na piętrze przewidziano trzy pokoje sypialne, dwie łazienki, pralnię, garderobę. 

Elewacje zachowano w kolorystyce białej oraz szarej z drewnianymi elementami.

Wizualizacje uwzględniają zdjęcia z działki oraz faktyczne ukształtowanie terenu.Powierzchnia zabudowy: 174 m2, powierzchnia użytkowa: 221 m2

Autorzy: Studio BB architekci, Tomasz Bradecki, Maciej Mądry 

Źródło:   STUDIO BB ARCHITEKCI  http://studio-bb.pl/

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ