Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom modernistyczny

Dom modernistyczny

Spread the love

Dom o powierzchni  349,6 m2 zaprojektowany został tak, aby nawiązywać do stylistyki modernizmu.

Prosta bryła, pasmowe okna, wolny plan, białe, proste elewacje.  Cała funkcja domu zamknięta została w białym prostopadłościanie. Kompozycja elewacji ukształtowana jest poprzez duże horyzontalne przeszklenia. Nietypowa działka z frontem od strony południowej spowodowała nietypowe rozwiązania funkcjonalne we wnętrzu.

Na parterze zlokalizowano przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym, która posiada szklane ściany od południa oraz od północy. Pozwala to wtopić się wnętrzu w otaczający krajobraz oraz zachować zarówno widok na ogród od północy jak i doświetlenie promieniami słońca od południa. Identyczny zabieg zastosowany został w pracowni stanowiącej również domowe studio fotograficzne. Od strony ogrodu wzdłuż całego budynku  rozciąga się przestronny taras.

Na piętrze wszystkie pokoje zaprojektowane są z widokiem na ogród i posiadają całkowicie przeszklone ściany od strony północnej. Przy pokoju do pracy oraz fitness zaprojektowano małe tarasy z widokiem na ogród.

Pomieszczenia gospodarcze umieszczone są wzdłuż elewacji od ulicy.  Na kondygnacji podziemnej zlokalizowany został garaż na dwa samochody oraz piwnica na wina ze stołem do degustacji.

Źródło: www.exterio.pl

Dom modernistczny

EXTERIO

Dom modernistyczny

EXTERIO

Dom modernistyczny

EXTERIO

dom modernistyczny

EXTERIO

 

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ