Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom minimalistyczny

Dom minimalistyczny

Spread the love

Dom położony jest w nowopowstającym osiedlu domów jednorodzinnych. Inwestorom zależało między innymi  na wygodzie użytkowania domu, optymalnym doświetleniu pomieszczeń I przede wszystkim na poczuciu otwartej przestrzeni wewnątrz. Architektoniczna interpretacja tych potrzeb miała być wyrażona poprzez czystą i czytelną formę budynku opartą o minimalizm i śmiałość rozwiązań.

Działka projektowanego domu charakteryzowała się dość małą szerokością co w zestawieniu z wymaganiami inwestora stało się głównym zagadnieniem projektowym.

W poziomie parteru znalazły się podstawowe funkcje gospodarcze z bardzo dużą jak na możliwości działki, otwartą strefą dzienną o powierzchni 80m2 z wyeksponowaną, maksymalnie przeszkloną klatką schodową. Salon i jadalnia od tarasu i ogrodu oddzielone są jedynie przeszklonymi drzwiami przesuwnymi, które po otwarciu pozwalają na połączenie tych przestrzeni w jedną.

Na poziom piętra składają się: sypialnia, pokoje dzieci, dwie łazienki oraz gabinet z nietypowym przeszkleniem od strony wjazdu. Linia okien piętra z racji lokalizacji od strony południowej została cofnięta w stosunku do płaszczyzny elewacji unikając ryzyka przegrzewania się pomieszczeń zyskując atrakcyjną przestrzenną loggię dystansując się tym samym od granicy z sąsiadem.

Forma domu wynika z rzeźbiarskiego potraktowania rozwiązań bryłowych co w efekcie daje bardzo indywidualny wyraz budynku oraz definiuje jego własny charakter.

Źródło: Z3Z Architekci  http://www.z3zarchitekci.pl/

Z3Z Architekci
Z3Z Architekci
Z3Z Architekci
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ