Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Dom na miarę potrzeb

Dom na miarę potrzeb

Spread the love

Idea „domu na miarę” projektu Milwicz Architekci powstała w odpowiedzi na potrzeby polskiego społeczeństwa, dotyczące posiadania własnego domu, który pomieści komfortowo całą rodzinę, łącznie z dziećmi będącymi dopiero w planach młodego małżeństwa.

Budowanie domu ‘na zapas’ to częste zjawisko stawiające młodych ludzi w trudnej sytuacji podjęcia decyzji jaki dom docelowo i dla ilu mieszkańców będą potrzebowali. W efekcie już na początku ich wspólnej drogi wymuszając wzięcie kredytu. Należy pamiętać także o tym, że duży dom to większe koszty budowy ale także utrzymania i ogrzewania nadmiarowych pomieszczeń.

Dlatego łatwiej byłoby mieć możliwość budowania domu, który będzie odpowiadał dzisiejszym potrzebom, z możliwością powiększenia go po kilku latach, jeśli zajdzie taka potrzeba. I tu właśnie z pomocą przychodzi „dom na miarę”.

Jest to budynek od początku przemyślany pod kątem nieuciążliwej dobudowy, która wizualnie dopełnia istniejący już budynek. Rozbudowa posiada też sporo różnych funkcji, w zależności od tego czy rodzina chce powiększyć dom o: pokój dla dziecka, saunę, biuro, pokój gościnny, garaż, czy inne pomieszczenie. Do wyboru pracownia oferuje 12 różnych pomysłów.

Różne rozwiązania materiałowe

Ewentualna późniejsza rozbudowa łączy się w sposób harmonijny z istniejącą częścią budynku, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym.

 

Przekrój przez bryłę budynku z dobudową w postaci sypialni z łazienką i tarasem

Propozycja „domu na miarę” skierowania jest do ludzi chcących cieszyć się domem nowoczesnym, funkcjonalnym i ekonomicznym, dla tych którzy cenią piękno i możliwość wyboru. Szkieletowa konstrukcja drewniana (na życzenie Inwestora istnieje również możliwość wyboru konstrukcji murowanej) pozwala na stworzenie domu ciepłego i trwałego pozwalając równocześnie na krótki czas budowy co jest szczególnie ważne na etapie rozbudowy, skróconej do kilku tygodni.

Źródło/Materiały Milwicz Architekci  www.milwicz-architekci.pl

Zapisz

Zapisz

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ