Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Dom letniskowy w Pieninach

Dom letniskowy w Pieninach

Spread the love

Dom letniskowy o powierzchni 154 m2,  położony nad jeziorem Czorsztyńskim.

Działka, na której został zaprojektowany, schodzi w kierunku jeziora. Roztacza się z niej piękny widok na panoramę okolicy – jeziora i gór.

Dom został zaprojektowany w ten sposób, aby wykorzystać niebagatelne atuty widokowe lokalizacji. Od strony jeziora zastosowano pełne przeszklenia na parterze oraz dużą, przeszkloną lukarnę na piętrze. Wykorzystując spadek działki, poziom parteru oraz zlokalizowanego przed domem tarasu jest wyniesiony w stosunku do otaczającego terenu.

nowoczesny-dom_letniskowy

EXTERIO

dom letniskowy

EXTERIO / Parter rzut

Wnętrze domu jest bardzo proste. Parter zajmuje prawie w całości przestrzeń dzienna z aneksem kuchennym. W pasie od strony wejściowej umiejscowiono łazienkę, toaletę, garderobę i schody na piętro.

 

 

 

 

nowoczesny dom letniskowy

EXTERIO / Piętro rzut

Układ piętra jest symetryczny – schody pośrodku oraz 3 pokoje pod skosami dachu. Pod budynkiem umieszczono w zboczu niewielką piwnicę i pomieszczenie techniczne.

 

 

 

 

Bryła domu nawiązuje do archetypicznej formy domu ze skośnym, dwuspadowym dachem. Kąt nachylenia dachu został dobrany tak aby nawiązywał do regionalnej zabudowy okolicy. Również pokrycie dachu i elewacji z gontu drewnianego nawiązuje do materiałów stosowanych w regionie.  Budynek swoją formą niejako wskazuje na wartościowe elementy otoczenia. Od strony wejściowej, zwróconej w stronę lądu, dom sprawia wrażenie niedostępnego poprzez brak okien. Otwiera się na otoczenie dużymi przeszkleniami od strony jeziora.

Źródło: www.exterio.pl

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ