Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Kostka z lat 70. we współczesnym wydaniu

Kostka z lat 70. we współczesnym wydaniu

Tekst: Dorota Łaski. Zdjęcia: Krzysztof Smyk
dom z lat 70.
Spread the love

Niewielka, wąska działka na wrocławskich Karłowicach stała się wyzwaniem, przed którym stanęli architekci Kuba Woźniczka oraz Rafał Specylak z pracowni Kameleonlab. Powstał dom „kostka” we współczesnym wydaniu

Skalą i charakterem bryły budynek nawiązuje do dominujących w okolicy tzw. domów kostek z lat 70. XX wieku. Ascetyczny prostopadłościan doskonale wpasuje się w kontekst otoczenia. Realizacja projektu zajęła trzy lata. Niekorzystne usytuowanie budynku względem stron świata (działka swoją południową granicą styka się z ulicą a ogród wypada od północnej strony) wymusiło nietypowe ustawienie funkcji.

Aby zapewnić odpowiednie doświetlenie strefy dziennej na parterze, zdecydowano się na duże przeszklenia zarówno w elewacji północnej – zapewniające widok na ogród, jak i południowej – właśnie w celu dobrego doświetlenia wnętrza. Dodatkowo cześć centralną doświetlono dużym świetlikiem dachowym.

Za projekt wnętrz odpowiada Patrycja Machi. Głównym założeniem było zastosowanie naturalnych materiałów stąd fornirowe meble czy jesionowy parkiet w jodełkę, który można dostrzec na piętrze domu. Na minimalistyczny efekt składają się również ściany z nieotynkowanego betony czy lastryko na posadzkach.

Ten dom „kostka” to marzenie!

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.