Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Dom z jasną elewacją

Dom z jasną elewacją

Spread the love

Czy dom prefabrykowany może być efektowny? Okazuje się, że tak. Nie musi mieć przecież standardowej prostej bryły i dwuspadowego dachu.
Ten jednorodzinny nowoczesny dom postawiono na działce o powierzchni 400 m2. Składa się z dwów przenikających się brył, przykrytych jednym dachem z dwiema połaciami nachylonym pod różnym kątem. Całość tworzy przestrzenną, geometryczną formę, zmieniającą swój kształt w zależności od miejsca, z którego się patrzy.

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

Dynamikę architektonicznej koncepcji podkreśla fasada wykończona jest jednolitymi, jasnymi panelami w dużym formacie. Niemniej jednak, rodzaj zastosowanych materiałów jest celowo ograniczony. Dominującym materiałem jest drewno w naturalnym kolorze, którego elementy zastosowane na elewacji nieco różnią się odcieniem, nadając jej w ten sposób niepowtarzalny charakter. Duże przeszklone powierzchnie na parterze sprawiają, że dom wtapia się w jego naturalne otoczenie.

 

 

 

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

Wnętrza o łącznej powierzchni 180 m2 zostały zaprojektowane jako bardzo przestronne. Wszystkie pomieszczenia na parterze są ze sobą połączone. Jednak ze względu na kształt poszczególnych »pomieszczeń« udało się projektantom stworzyć przyjemną kameralną atmosferę.
Wielkoformatowe przeszklone powierzchnie zamiast ścian zapewniają naturalne oświetlenie salonu. Jest one zaprojektowany jako część wypoczynkowa, z której mieszkańcy i ich goście mogą obserwować otoczenie. Widoczne schody prowadzą z tego pomieszczenia – przez galerię z widokiem na parter – do prywatnych pomieszczeń na piętrze.

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

realizacja domu_z_jasna_elewacja_So_No_Arhitekti_01

realizacja domu_z_jasna_elewacja_So_No_Arhitekti_08
Na górnej kondygnacji mieszczą się – duża sypialnia z własną garderobą i łazienką oraz dwa mniejsze pokoje z mniejszą łazienką.
Źródło: SoNo Arhitekti, www.sono.si

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ