Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom z drewnianą elewacją

Dom z drewnianą elewacją

Spread the love

Dom z drewnianą elewacją  był pierwszym projektem tego domu, który stworzyły kolekcję nazwaną Blackline. Jego konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że na jej podstawie powstało później kilka innych projektów.

Tym, co szczególnie zwraca uwagę w projekcie, jest śmiało zaprojektowana fasada. Połączono w niej różnorodne naturalne odcienie i fakturę drewna modrzewiowego.

Na każdej z elewacji cienkie listwy są ułożone pionowo, poziomo i ukośnie. Jedynie elewacja od strony zachodniej jest całkowicie przeszklona. Jednak to nie elewacja była głównym zadaniem architektów. Ideą tego projektu, którą udało się im osiągnąć, było stworzenie przestrzeni wewnętrznej o powierzchni 152 m2 w taki sposób, aby dało się ją dowolnie zmieniać i kształtować ze względu na różnorodność otoczenia.

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

Otwarte wnętrze – zarówno na parterze, jak i na piętrze – spełnia wymagania współczesnego życia i zapewnia mieszkańcom komfort. Na dole tradycyjnie zaplanowano kuchnię z wyspą pośrodku otwartą na pokój dzienny (którego wysokość sięga kalenicy) i znajdującą się za nim jadalnię.

Z tych dwóch stref przez szklaną ścianę, zajmującą całą elewację, roztacza się widok na okolicę. Pośrodku przeszklenia znajduje się zewnętrzny zadaszony taras, który zapewnia mieszkańcom bezpośredni kontakt z zewnętrznym otoczeniem domu.

Dość nietypowo, bo również na parterze od strony południowej, ulokowano sypialnię właścicieli, zapewniając im dużą strefę prywatności. Jej część zajmuje przechodnia garderoba i duża, przestronna łazienka.

Pokoje dla dzieci zaprojektowano na poddaszu. Nie są one duże. Pozostałą powierzchnię zajmuje łazienka i przestrzeń przeznaczona do dziecięcych zabaw i wspólnego spędzania czasu.

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

SoNo Arhitekti

Źródło: SoNo architects, www.sono.si

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ