Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Dom z czerwonymi drzwiami i elewacją pokrytą gontami

Dom z czerwonymi drzwiami i elewacją pokrytą gontami

Spread the love

Dom  wybudowano we wschodniej części Vancouver. Jego kształt został wymuszony przez położenie działki – u zbiegu dwóch ulic. Dom jest zasadniczo kwadratowy, ale w wybranych miejscach zaplanowano „nacięcia”  i przeszklenia, które nadają całej bryle lekkości.

Aby złagodzić silną geometrię domu, wszystkie elewacje wykończono gontami z drewna w jasnym kolorze. W Kanadzie często układa się je na elewacji.

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

Linie ich ułożenia – w połączeniu z malowanymi na biało krokwiami i deskowaniem – harmonijnie komponują się z ramami przeszkleń. Ich rozmieszczenie starannie przemyślano, aby zapewnić mieszkańcom wystarczająco dużo naturalnego światła, intymność i wykorzystać najlepsze widoki.

Paleta materiałów wykorzystanych do wykończenia wnętrza jest dość skromna – białe farby, beton architektoniczny, drewno w jasnym kolorze, stal, białe i jasnoniebieskie płytki ceramiczne. Jednak umiejętny ich dobór i zestawienie pozwoliło stworzyć nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenia. Wnętrze domu jest też bardzo przestronne, w stosunku do jego rzeczywistej wielkości, dzięki zastosowaniu prostych zabiegów.

W kuchni szafki stojące wykończono drewnem w ciepłym kolorze, kilka tonów ciemniejszym niż podłoga. Szafki wiszące, blaty kuchenne oraz krzesła są białe. Reszta urządzeń kuchennych i detali jest wykonana ze stali.

Wąską, białą klatkę schodową powiększono przez wykończenie drewnem jedynie górnej powierzchni stopni i podestów. Uzyskany efekt podkreślono wykonując balustradę ze szkła hartowanego, a poręcz – z gładkiej stali.

RandyBens Architekt

 

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

 

 

Główne miejsce w łazience zajmuje przeszklona kabina prysznicowa z niskim, prostokątnym brodzikiem i baterią podtynkową. W tym

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

pomieszczeniu tylko jedną ścianę – naprzeciw wejścia – wyłożono pastelowo niebieskimi płytkami ceramicznymi. Reszta powierzchni jest biała. Kontrastują z nimi szafki wykończone takim samym drewnem jak w kuchni.

RandyBens Architekt

RandyBens Architekt

Jedynym mocnym elementem, który wyróżnia się zarówno na elewacji, jak i holu domu są drzwi wejściowe. Mają one intensywny kolor czerwony.

 

 

 

 

 

 

Źródło: RandyBens Architekt, www.rb-architect.com

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ