Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Dom bez barier

Dom bez barier

dom bez barier
Spread the love

Zlokalizowana w Mysłowicach działka o dużym nachyleniu, podłużnych proporcjach, posiada przepiękny widok na panoramę Śląska.

Działka

Paradoksalnie atrakcyjne ukształtowanie terenu działki o powierzchni 1497 m2o kazało się niezwykle dużym problemem projektowym. Działka pomimo swojego największego atutu nie mogła spełnić oczekiwań inwestora -osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku. Nachylenie terenu jest tak duże, że uniemożliwia mu swobodne poruszanie się po działce.

Projekt

W celu umożliwienia inwestorowi korzystania ze wszystkich jej atutów, w tym przestronnego ogrodu, architekci musieli przyjąć rozwiązanie totalne. Projekt zakłada wytworzenie dwóch płaskich poziomów działki: poziomu ogrodu oraz poziomu domu z tarasem otwartym na przepiękną panoramę. Oba poziomy połączone zostały ze sobą krajobrazową rampą wkomponowaną w ogród. Prosta bryła parterowego domu postawiona na górze działki z widokiem otwierającym się na panoramę, stanowi kontrapunkt dla malowniczego, tektonicznie ukształtowanego ogrodu. Rozwiązanie to umożliwiło dostosowanie warunków terenowych działki do potrzeb inwestora, nie tracąc przy tym głównych jej atutów.

 Autorzy: Magdalena Tokarska, Piotr Tokarski

Źródło: TOKARSKI TOKARSKA ARCHITECTURE TEAM   http://ttat.pl/

dom bez barier

TTAT Architekci

dom bez barier

TTAT Architekci

dom bez barier

TTAT Architekci

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ