Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje łazienkowe  / Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Jak dobrze oświetlić łazienkę?

Lustro z serii Luv
Spread the love

Jednym z najczęściej używanych elementów  łazienki jest  lustro, przy którym wykonujemy precyzyjne codzienne, czynności.

Duravit

Lustro powinno być zatem tak zaprojektowane i dopasowane, aby nie zdominowało pomieszczenia, ale jednocześnie realizowało indywidualne potrzeby.

W ofercie firmy Duravit znajdują się lustra o najróżniejszych szerokościach idealnie dopasowane do obszaru mycia i zapewniające jego optymalne oświetlenie. Szafki z lustrem zachwycają ponadto  niespotykaną funkcjonalnością – oferują dodatkowe, praktyczne  miejsce do przechowywanie rzeczy, zintegrowane oświetlenie lub pokrycie lustrem drzwiczek wewnętrznych. Do standardowych, dostępnych w każdej kategorii cenowej opcji szafek, należy ponadto zintegrowane gniazdko elektryczne i dotykowy włącznik LED. Nowoczesny design i dopracowane detale  zapewniają łazience optymalne i zarazem piękne oświetlenie. Oferowane lustra w trzech wariantach Good, Better, Best tj. pojedyncze źródło światła na górnej  krawędzi lustra, podwójne lampy LED umieszczone po bokach lustra obsługiwane są za pomocą włącznika sensorowego . Natomiast lustro oświetlone lampami LED z czterech stron wyposażone jest  w włącznik sensorowy oraz funkcję podgrzewania, która świetnie sprawdzi się np. w zaparowanej łazience.

W nowej serii Luv lustra dostępne są w trzech szerokościach od 500 do 1600 mm oraz występują w dwóch wysokościach 800 mm i 1200 mm. Oświetlenie LED w górnej krawędzi lustra oraz opcja światła nastrojowego gwarantuje optymalne natężenie oświetlenia. W tej serii zintegrowana została funkcja podgrzewania i regulacji natężenia światła.

Niebanalnym rozwiązaniem zastosowanym w serii Happy D2 jest szafka z lustrem i wbudowanym modułem  dźwiękowym. Wszystkie urządzenia są kompatybilne z Bluetooth i mogą zostać podłączone do modułu, który jest niezwykle łatwy i wygodny w użyciu.

Lustro z wbudowanym modułem dźwiękowym Foto. Duravit

 

 

 

Firma Duravit proponuje klientom także inne elegancko zdobione lustro z serii  Cape Code projektu Philippe

Duravit

Starcka. Zastosowano tu obwodowe oświetlenie LED, które idealnie podświetlają a jednocześnie zapewniają przyjemną atmosferę w łazience. W serii Starck projektant  na nowo zdefiniował  zagadnienie luster i szafek z lustrem. Pomocna była mu w tym geometria. Cechą charakterystyczną wszystkich wariantów jest „kwadrat świetlny“, który za pomocą specjalnej folii świetlnej rozprowadza światło w bardzo delikatny sposób. Dodatkowe, subtelne światło nastrojowe jest prowadzone górą i bokiem przy ścianie. Kwadrat świetlny znajduje się zawsze na trwale zamocowanej prawej części szafki z lustrem, przy której lewa część jest połączona wyłącznie za pomocą osi obrotowej. Na tylnej stronie obrotowej części umocowane są drewniane skrzynki w odcieniu aluminium, które w razie potrzeby można w łatwy sposób odchylić do przodu. Dzięki temu wszystkie przedmioty codziennej pielęgnacji są stale pod ręką.

 

Źródło: Duravit

www.duravit.pl

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ