Home / Instalacje  / Instalacje elektryczne  / Designerskie i funkcjonalne włączniki światła

Designerskie i funkcjonalne włączniki światła

Spread the love

Włączniki światła o wyszukanym oryginalnym wzornictwie stanowią dziś efektowny element dekoracji wnętrz. Wykonane z różnych materiałów, dostępne w bogatej kolorystyce i w wielu wykończeniach podkreślą charakter wnętrza lub też będą ciekawym akcentem wzorniczym. Rozbudowane funkcjonalności pozwolą z kolei sprostać coraz większym oczekiwaniom użytkowników.

Nowoczesne podejście do projektowania włączników do światła sprawiło, że z produktu, służącego jedynie zapalaniu lub gaszeniu światła, stały się elementem dekoracji wnętrz. Ich wyborowi, dopasowaniu do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie, poświęca się coraz więcej uwagi, zwracając uwagę na każdy detal. Ważne są nie tylko funkcje, jakie włącznik ma pełnić, ale także jego design. Choć w wielu przypadkach zachowany został tradycyjny kształt ramek – najpopularniejsze nadal są te w kształcie kwadratu – to jednak ich wykończenie zdecydowanie odbiega od tego, co mogliśmy znaleźć na sklepowych półkach przed laty.

OSPEL

Nowoczesny design, szlachetne wykonanie

Kolekcje włączników powstają przy wykorzystaniu różnych materiałów. Wykonuje się je ze szkła, tworzyw sztucznych, drewna, metalu, Corianu. Oferowane są w wykończeniu matowym, ale mogą też być błyszczące. Gama dostępnych kolorów, od bieli, poprzez écru, metaliczne odcienie złota, srebra, aż do metalicznej czerni, sprawia, że każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Włączniki wyróżniające się geometryczną prostotą, w kolorze antracytowym będą ciekawym akcentem nowoczesnych, utrzymanych w jasnej kolorystyce wnętrz. W kanony obowiązujących trendów idealnie wpisują się włączniki wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej, mosiądzu lub aluminium w kolorze czarnym, grafitowym, białym. Nowoczesność wnętrza podkreślą z kolei włączniki dotykowe wykonane ze szkła.

Zwolennicy stylu klasycznego, vintage będą usatysfakcjonowani, sięgając po włączniki, których ramka wykonana jest w drewna, a środek z porcelany. W takich włącznikach przełącznik stylizowany może być na antyczny brąz, ale też dostępny w kolorze złota, starego drewna, miodu. Dla wymagających dostępne są nawet kolekcje włączników wykonane ręcznie z wykorzystaniem kryształków Swarovskiego.

Funkcjonalności nowoczesnych włączników

Nowoczesne, dopasowane do obowiązujących standardów wzornictwo to nie wszystko, co oferują nam dostępne dziś włączniki. Wyposażone są one w funkcjonalności spełniające wymagania nowoczesnych instalacji. Łączniki, dzięki delikatnemu podświetleniu wydobywającemu się przez specjalne otwory w przycisku, stają się łatwe do zlokalizowanie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku pomieszczeń bez dostępu światła dziennego. Wymiana modułu podświetlenia wpływa na zmianę koloru podświetlenia.

ISD

Z kolei zastosowanie łączników automatycznych sprawia, że pozostawione zapalone światło wyłączy się automatycznie np. po 10 minutach, w przypadku, gdy umieszczony w pomieszczeniu czujnik nie wykryje żadnego ruchu.

Łączniki dotykowe to zazwyczaj eleganckie panele wykonane z hartowanego szkła odpornego na zarysowania. Sercem urządzenia jest czujnik, reagujący na dotyk. Działanie takiego urządzenia porównywane jest z działaniem ekranu dotykowego, w jakie wyposażone są smartfony czy iphony.

Ciekawą grup stanowią łączniki bezprzewodowe, które wyglądem niczym nie odbiegają od tradycyjnych, ale podczas ich montażu nie ma potrzeby kucia ścian. Taki łącznik nakleja się na ścianę lub mebel, a w kolejnym etapie można go rozbudować o sterowanie z urządzeń mobilnych.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ