Home / Idea domu  / Dekoracyjne grzejniki

Dekoracyjne grzejniki

Spread the love

Grzejniki oprócz swej podstawowej funkcji przekazywania ciepła coraz częściej są również dekoracją. Nie musimy się ograniczać się już tylko do barwy i faktury wykończenia, możemy też wybierać wielkość, formę oraz materiał. Z powodzeniem taki grzejnik może znaleźć się nawet salonie.

Producenci grzejników prześcigają się w udoskonalaniu swoich produktów. Coraz częściej nie musimy zastanawiać się, gdzie ukryć grzejnik. Nietrudno jest znaleźć na rynku odpowiednie do danego wnętrza rozwiązanie, nawet bardzo niestandardowe. Nie tylko będzie on zdobił wnętrze, ale także może stać się dodatkową ścianką, wieszakiem lub półką.

Organza

Organza

Materiał

Dobrze znane grzejniki drabinkowe najczęściej są wykonane z rurek stalowych, ale można również kupić miedziane. Standardowo są one białe, lecz nie jest to jedyne dostępne wykończenie. Możemy zamówić grzejniki w kolorach pastelowych, nasyconych lub metalicznych. Powierzchnia rurek wykańczana jest na różne sposoby – stal jest  polerowana lub satynowana, pokryta chromem, aluminium, bezbarwnym lakierem.

Z kolei stalowe grzejniki płytowe i panelowe wykańcza się powłokami imitującymi drewno, skórę węża, dowolnymi nadrukami (wzory, fotografie) wykonanymi metodą cyfrową.

Oprócz stali do wykonania grzejników wykorzystuje się kamień (marmur, granit i każdy dowolny nawet sprowadzany na zamówienie) i jego konglomeraty. Zazwyczaj mają one barwy naturalne. Konglomeraty umożliwiają dodatkowo wykonanie dowolnych, kolorowych wzorów.

Grzejniki elektryczne wykonuje się również ze szkła. Propozycją dla osób lubiących niebanalne rozwiązania są grzejniki zintegrowane z głośnikiem, z oświetleniem LED i z lustrem.

Enix

Enix

Kształt

Rurki dają najwięcej możliwości pod względem wzornictwa. Zaczynając od przekroju, który może być okrągły, prostokątny, owalny, po różne kształty od popularnych drabinek, przez okręgi, łuki, aż po kształt spirali DNA i instrumentów muzycznych.

W ofercie producentów można znaleźć grzejniki płytowe z przetłoczeniami, wygięte w łagodną falę lub w kształcie zwierzęcej postaci.

Najczęściej spotykane kształty grzejników kamiennych to prostokąty poziomo lub pionowo z krawędziami prostymi, zaokrąglonymi lub naturalnie obłupanymi. Na zamówienie wykonuje się formy owalne, okrągłe, trójkątne lub nieregularne w dowolnym kształcie. Dodatkowo łączy się je z półkami, wieszakami, uchwytami czy lustrami.

Cordivarii

Cordivarii

Kermi

Kermi

Tagi: łazienka, grzejniki, grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe

Więcej na ideadomu.pl

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ