Home / Realizacje domów  / Domy z dachem dwuspadowym  / Dania – dom przy leśnym szlaku

Dania – dom przy leśnym szlaku

Spread the love

Skromny prosty i drewniany dom leży tuż przy leśnym szlaku w przyjemnym naturalnym obszarze półwyspu Jutlandzkiego. Otaczająca roślinność jest całkowicie nietknięta, co tworzy obraz domu unoszącego się w morzu zieleni. Dom stoi na końcu leśnego szlaku, w związku z tym często zaglądają tu piesi.  W celu zachowania prywatności zaprojektowano wiaty, aby wyznaczyć prywatną granicę działki wzdłuż szlaku.

Wąska betonowa ścieżka tworzy trasę przez teren w kierunku głównego wejścia, gdzie beton jest platformą i podłogą dla całego gruntu. Materiały użyte w projekcie zostały starannie dobrane, aby odzwierciedlić paletę kolorów naturalnego otoczenia. Podobnie jak na zewnątrz, również wnętrze zaprojektowano z myślą o jego relacji z otaczającą przyrodą. Ze stropem o wysokości siedmiu metrów kuchnia tworzy otwarte połączenie z pierwszym piętrem i tarasem.

Duże otwory w fasadzie otwierają się na piękno natury – na jezioro, las i niebo. Te niezwykłe widoki dają wyjątkowe wrażenia przestrzenne i tworzą silny związek z naturą w całym domu.

Projekt: N+P Architecture

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ