Home / Idea domu  / Czym przesłonić duże przeszklenia?

Czym przesłonić duże przeszklenia?

duze przeszklenia
Spread the love

W  oknach na całą ścianę – dużych przeszkleniach  lepiej wyglądają bardziej dyskretne przesłony, jak rolety zwijane. To prosta, niemal niezauważalna aranżacja okien.

Jeśli ktoś woli bardziej widoczną dekorację, niech zdecyduj się na rolety rzymskie, które po podciągnięciu układają się w efektowne  szerokie fałdy.  Czy będą wyglądać bardziej lub mniej okazale zależy tylko od tkaniny, z jakiej zastaną uszyte. Aby wzmocnić ozdobny wygląd takiej aranżacji, często wiesza się przy obu końcach ściany wąskie, upięte na stałe zasłony w kolorze harmonizującym albo kontrastującym z barwą rolet.

W roli przesłon niemal całkowicie przeszklonej ściany sprawdzą się również zasłony panelowe, zwane też ekranami. To szerokie pasy napiętych tkanin, przesuwające się po osobnych prowadnicach. Można więc dowolnie zmieniać ich położenie  w zależności od natężenia światła. Często szyje się je z dwóch rodzajów  tkanin o różnej przejrzystości – jednobarwnej i wzorzystej.

Ostatnio do zasłanianie szerokich okien wybiera się żaluzje drewniane oraz okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy. Świetnie wyglądają i pasują do różnych stylowo wnętrz. Mają też inną zaletę – łatwo regulować nimi dostęp naturalnego światła , co docenia się szczególnie, gdy słońce mocno praży.

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ