Home / Instalacje  / Instalacje elektryczne  / Czas na remont, czyli kiedy warto wymienić osprzęt elektryczny?

Czas na remont, czyli kiedy warto wymienić osprzęt elektryczny?

Spread the love

Wakacje to czas, kiedy wiele osób decyduje się na gruntowny remont lub choćby delikatne odświeżenie wnętrz w swoim domu. Taka letnia metamorfoza mieszkania zwykle obejmuje malowanie ścian, czasem wymianę podłogi i zakup nowych mebli czy dodatków. Aby końcowy efekt był rzeczywiście jak najbardziej spektakularny, do listy prac warto jednak dopisać jeszcze jedną pozycję: wymianę osprzętu elektrycznego. Dlaczego jest to istotna kwestia, wyjaśnia ekspert firmy Ospel.

Wprowadzając się do nowego domu czy mieszkania zwykle mamy określoną wizję jego aranżacji i pod tym kątem projektujemy instalację elektryczną. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że chcemy wprowadzić zmiany w wystroju wnętrza, poprzestawiać meble czy domowe sprzęty i napotykamy na niespodziewane trudności w postaci źle rozlokowanych lub brakujących gniazd elektrycznych. Wakacyjny remont to doskonała okazja do zastąpienia starych gniazd i łączników nowymi, a także szansa na zmianę ich lokalizacji i dopasowanie miejsca ich rozmieszczenia do aktualnych potrzeb. Dodatkowym aspektem, przemawiającym za wymianą i uzupełnieniem osprzętu podczas prowadzonego remontu, jest brak konieczności dodatkowego kucia ścian po zakończeniu prac czy niszczenia odświeżonych już powierzchni. Jak jednak rozplanować gniazda? „Podstawowa zasada montażu osprzętu głosi, że łączniki czy gniazda powinny być łatwo dostępne a ich liczba dostosowana ilości urządzeń w danym pomieszczeniu. W kuchni czy salonie zapotrzebowanie na gniazda wytykowe na pewno będzie większe niż w pokoju dziecięcym lub łazience. W tym ostatnim wnętrzu powinny się z kolei znaleźć gniazda bryzgoszczelne, np. z kolekcji AS firmy Ospel, gdyż zwiększają one bezpieczeństwo domowników”, podpowiada Tomasz Niedziela, ekspert firmy Ospel.„W trakcie prac warto także zastanowić się nad zamianą gniazd pojedynczych na podwójne, zastosowaniem gniazd z uziemieniem DATA lub schuko czy też modeli specjalistycznych: antenowych, komputerowych lub głośnikowych”, dodaje specjalista.

Ospel

Ospel

Ospel

Ospel

Kolory mają moc!

Nie da się ukryć, że dodatki i akcesoria mają ogromny wpływ na ogólny wizerunek wnętrza. Wysłużony i podniszczony osprzęt elektryczny nie będzie się elegancko prezentował na odświeżonej ścianie, dlatego podczas remontu warto zastąpić go nowym. „Jeszcze kilka lat temu w naszych mieszkaniach królował prosty, biały osprzęt. Obecnie na rynku dostępne są gniazda wtykowe i łączniki w tak różnych wariantach kolorystycznych, że bez trudu można dopasować je do wystroju pomieszczenia. Dla przykładu: w kolekcji KARO firmy Ospel znaleźć można osprzęt zarówno w jasnych, jak i stonowanych barwach, a do tego zamontować go w ramkach o intrygujących odcieniach wenge, lawendy, satynowej czerwieni czy limonki”, tłumaczy ekspert. „Wymiana osprzętu to z pozoru tylko drobna modyfikacja, jednak końcowy efekt może zaskoczyć. Podczas remontu warto zatem zadbać o te elementy, ponieważ dzięki nim cała aranżacja będzie spójna i perfekcyjnie skomponowana”, dodaje na koniec specjalista firmy Ospel.

Ospel

Ospel

Ospel

Ospel

Źródło: OSPEL

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ