Home / Materiały Partnerów  / Czas na modernizację. Przejdź na bezpieczne i ekonomiczne ogrzewanie

Czas na modernizację. Przejdź na bezpieczne i ekonomiczne ogrzewanie

pompa typu split
Spread the love

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię z gruntu, wody lub powietrza. Co to oznacza w praktyce? Że inwestor płaci  jedynie za małą część energii, którą finalnie otrzymuje. Nie powinien dziwić więc fakt, że popularność odnawialnych źródeł energii, a w tym pomp ciepła, z roku na rok rośnie.

Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego urządzenia – pompa ciepła, pompie ciepła nie równa. A coraz bardziej świadomi inwestorzy wymagają dziś od tych urządzeń – nie tylko efektywnej pracy, niezawodności i wysokiej jakości, ale również bezobsługowości oraz wielozadaniowości.

Energooszczędna i efektywna pompa ciepła Vitocal 100-S

Viessmann

Odpowiedzią na rosnące oczekiwania inwestorów jest pompa ciepła powietrze/ woda typu split Vitocal 100-S. To atrakcyjne cenowo urządzenie grzewcze z właściwą firmie Viessmann wysoką jakością wykonania i efektywnością. Rozwiązanie wyróżnia się łatwym i szybkim montażem oraz możliwością zdalnego sterowania. Pompa Vitocal 100-S bardzo dobrze sprawdza się m.in. w nowych budynkach z ogrzewaniem niskotemperaturowym.

Vitocal 100 klasyczne rozwiązanie split z dwiema jednostkami: zewnętrzną i wewnętrzną. Jednostkę zewnętrzną można zamontować na ścianie zewnętrznej budynku lub ustawić na konstrukcji na ziemi. Jednostkę wewnętrzną łatwo zamontować zarówno w pomieszczeniu technicznym, kotłowni czy korytarzu.

Rozwiązania szyte na miarę

Zestawy z pompą Vitocal 100-S w kilku wariantach, a polecane są szczególnie do budownictwa z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Mogą być dedykowane ogrzewaniu i podgrzewaniu wody użytkowej, ale mogą zostać również wyposażone w dodatkową funkcję chłodzenia pomieszczeń (tzw. „active cooling”) lub zostać zintegrowane z istniejącym źródłem ciepła, czyli np. z kotłem gazowym. Jeśli z kolei inwestor pomyślał o instalacji fotowoltaicznej, to pompy ciepła zapewnią również optymalne wykorzystanie prądu własnej produkcji.

Znamionowa moc cieplna urządzenia, w zależności od jego wielkości, wynosi od 4,5 kW do 15,5 kW dla A7/W35 lub od 4,2 do 9,2 kW dla A2/W35. Pompa ciepła jest więc w stanie pokryć potrzeby cieplne domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej – w tym budynków nowych lub modernizowanych. Dodatkowa funkcja kaskadowania do maksymalnie pięciu pomp ciepła umożliwia zwiększenie mocy układu i zastosowanie ich w dużych obiektach.

Kontrola za pomocą smartfona

Pompy ciepła Vitocal 100-S są wyposażone w łatwe w obsłudze regulatory Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym. Za pomocą zintegrowanego asystenta można dopasować czas i temperaturę ogrzewania do indywidualnych potrzeb za pomocą smartfona. Co więcej – aplikacja ViCare zadba również o bezpieczeństwo systemu! Użytkownik może jednym rzutem oka ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne działanie instalacji. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, a przy kolorze czerwonym wyświetlany jest automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub jej Partnera, gdy instalacja zgłasza usterki w pracy. W przypadku wykrytych przez system nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie do autoryzowanego serwisu Viessmann. Zapewnia to oszczędność czasu w razie usterek.

Pompa ciepła Vitocal 100-S charakteryzuje się wieloma korzystnymi, z punktu widzenia inwestora, cechami:

Viessmann

  • niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi COP (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: 4,4 do 4,8 (powietrze 7°C/woda 35°C) oraz 3,3 do 3,5 (powietrze 2°C/woda 35°C);
  • regulacja mocy przez inwerter DC zapewnia wysoką sprawność przy obciążeniach częściowych;
  • jednostka wewnętrzna z wysokoefektywną pompą obiegową, wymiennikiem ciepła, trójdrożnym zaworem przełączającym, grupą bezpieczeństwa, przeponowym naczyniem wyrównawczym i regulatorem (wersja -E ze zintegrowanym przepływowym podgrzewaczem wody grzewczej);
  • łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym.Sterowanie centralą wentylacyjną Vitovent;
  • komunikacja internetowa przez moduł WLAN Vitoconnect 100 dla obsługi przez aplikacje mobilne Viessmann;
  • zintegrowana funkcja chłodzenia pomieszczeń (wersja -AC).

Źródło: www.viessmann.pl

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ