Home / Idea domu  / Trendy wnętrzarskie 2020

Trendy wnętrzarskie 2020

Spread the love
Kolor 2020

Instytut Pantone postawił w 2020 na niebieski – Classic Blue. Czy to oznacza, że z naszych wnętrz znikną inne kolory? Nie, tym razem łączymy kolory za pomocą dodatków – poduch, obić kanap w dwóch różnych odcieniach, zasłon czy pojedynczych krzeseł.

Fotele i pufy mają obicie z aksamitu oraz złote obręcze i bardzo często frędzle. Widać wszechobecne złoto – w tym kolorze są metalowe wstawki w meblach, uchwyty, dodatki.

Z barwą złota pięknie komponują się właśnie lansowane turkusowe błękity, klasyczny błękit czy chabrowy niebieski.

Ikea

Jest kolorowo i na bogato, zwłaszcza że tapety, dywany czy tkaniny zdobią przedstawione na ciemnym tle wspaniałe, wielobarwne kwiaty.

Coraz mniej widzimy produktów w stylach industrialnym i skandynawskim. Znikają także szarości a ich miejsce zajmują odcienie granatu czy chłodnego różu.

Z dekoracji stawiamy na robione ręcznie przedmioty, wyglądające jak pamiątki przywiezione z dalekiej podróży. A z materiałów – ciemne drewno, plecionki z roślinnych włókien i grubo tkane tkaniny o wyraźnej fakturze.

HK Living

Styl wnętrz w 2020

Widać także wyraźny powrót do stylistyki lat 70. XX wieku oraz nawiązanie do aranżacji salonów z czasów międzywojennych w postaci owalnych kształtów i luksusowych wykończeń.

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ