Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Ciepłe drzwi zewnętrzne

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Spread the love

To, że drzwi wejściowe mają pasować do elewacji domu jest oczywiste. Jednak wybór konkretnego modelu nie powinien być podyktowany jedynie wyglądem. Głównym zadaniem drzwi jest skuteczna ochrona wnętrza przed zimnem, wodą, wiatrem, a także nieproszonymi gośćmi.

Hormann

Hormann

Na termoizolacyjność drzwi wejściowych ma wpływ ukryta w skrzydle warstwa ocieplenia – najczęściej wełna mineralna, styropian albo pianka poliuretanowa. Istotny jest jednak także materiał, z którego wykonano skrzydło drzwi wejściowych. Drzwi sosnowe są cieplejsze od dębowych, cieplejsze są również drzwi grubsze, z większą ilością materiału termoizolacyjnego. Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych wykonuje się ze specjalnego szkła antywłamaniowego. Nie mają one większego wpływu Na izolacyjność termiczną drzwi nie mają większego wpływu przeszklenia, ponieważ zwykle ich powierzchnia nie jest duża. Dodatkowo montuje się nie cienkie, pojedyncze tafle szkła, lecz dwukomorowe zestawy ze szkła niskoemisyjnego. Są one często wypełnione argonem.

Roto

Roto

Wpływ na termoizolacyjność drzwi mają też uszczelki, zamontowane na obwodzie skrzydła i na ościeżnicy, które zwiększają szczelność.
O tym, czy drzwi zewnętrze będą wystarczająco dobrze chronić dom przed ucieczką ciepła, decyduje współczynnik przenikania ciepła Ud. Im jego wartość jest niższa, tym lepiej. Standardowo nie powinien być on wyższy niż 2,6 W/(m2K), ale bez większego trudu można znaleźć drzwi cieplejsze o U mniejszym niż 1,3 W/(m²K). Ich zastosowanie pozwoli zmniejszyć straty ciepła o około 35%, a zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania budynku o 2%. Przy zakupie warto się upewnić czy wartość tego współczynnika podana jest dla całych drzwi, czy tylko dla ich skrzydła. Aby drzwi zachowały tak dobre parametry gwarantowane przez producenta, trzeba zadbać o ich właściwy montaż. Najważniejsze jest połączenie ościeżnicy z murem.

Hormann

Hormann

 

Strona główna

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ